Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"To nowa era dla Grecji. Trzeba kontynuować pracę"

0
Podziel się

Premier Jeorjos Papandreu wyjawił, kiedy planuje powrót kraju na rynek międzynarodowych obligacji.

"To nowa era dla Grecji. Trzeba kontynuować pracę"
(PAP/EPA)
bEaeGIGJ

Premier Grecji Jeorjos Papandreu jest zadowolony z postanowień szczytu eurolandu w Brukseli, dotyczących redukcji greckiego zadłużenia.

_ - To będzie dla nas nowy punkt wyjścia, ale musimy kontynuować pracę _ - podkreślił szef greckiego rządu na briefingu po zakończeniu szczytu. Papandreu przyznał, że prowadzone w nocy negocjacje z prywatnymi wierzycielami Grecji, głównie bankami europejskimi, były _ bardzo trudne _, lecz w końcu uzyskano _ pomyślny rezultat _.

Na szczycie w Brukseli ustalono, że grecki dług zmniejszy się o 100 mld euro, z obecnych 350 mld, dzięki zgodzie banków na poniesienie strat w wysokości 50 proc. wartości greckich obligacji. Jak podkreślał na konferencji prasowej przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy, chodzi o doprowadzenie Grecji na taką ścieżkę, by do 2020 roku obniżyła swój dług publiczny do 120 proc. PKB z obecnych 162 proc.

bEaeGIGL

_ - Mamy nadzieję, że redukcja długu da greckiej gospodarce powiew świeżego powietrza i przygotuje grunt pod nowy wzrost _ - podkreślił Papandreu. Zastrzegł, że _ nie jest w stanie powiedzieć, jaka będzie reakcja rynków _, ale wyraził nadzieję, iż _ zareagują w sposób pozytywny _.

Premier Grecji zapowiedział, że jego kraj może wrócić na międzynarodowy rynek obligacji wcześniej niż w 2021 roku. _ - Jeśli uda nam się szybko wdrożyć reformy, to (powrót na rynek) nie potrwa 10 lat, lecz dużo krócej _ - powiedział Papandreu.

O pomocy dla Grecji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t180005.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/kryzys-w-strefie-euro/) Szantaż wobec banków poskutkował. W Brukseli zdecydowali Unijni przywódcy wymusili na bankach zgodę na straty i redukcję greckich długów. Zobacz ile będzie kosztowało ratowanie Europy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t87361.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/premier;grecji;mam;obowiazek;powiedziec;prawde;wszystkim;grekom,76,0,936780.html) "Mam obowiązek powiedzieć prawdę Grekom" Premier Grecji Jeorjos Papandreu prosi coraz bardziej rozgniewanych rządowymi oszczędnościami rodaków o cierpliwość.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t157408.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/barroso;grecji;powinni;pomoc;wszyscy,1,0,933889.html) Niech Grecji pomogą ci spoza eurolandu Szef KE zaapelował także do mieszkańców Niemiec o solidarność z państwami, które mają kłopoty finansowe.
bEaeGIHm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)