Notowania

trojka
22.04.2014 09:41

Trojka po raz ostatni kontroluje Lizbonę

Eksperci Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, tym razem skupią się na ustaleniu listy długofalowych antykryzysowych posunięć.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)
Jose Socrates, premier Portugalii

Do tej pory Portugalia zawsze otrzymywała od międzynarodowych partnerów pozytywne noty, a to z kolei oznaczało wypłatę kolejnych transz wielomiliardowej pożyczki.

W Lizbonie rozpoczyna się ostatnia kontrola trojki przed zakończeniem realizacji programu oszczędnościowego.

Eksperci Komisji Europejskiej, Europejskiego Banku Centralnego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego, tym razem skupią się na ustaleniu listy długofalowych antykryzysowych posunięć.

Mają one zostać ogłoszone przed końcem wizyty przedstawicieli trojki w Lizbonie, czyli do końca miesiąca. Już wiadomo, że zrealizowanie programu nie oznacza końca bolesnych cięć - tylko w przyszłym roku oszczędności mają sięgnąć 1,4 mld euro.

Przekonanie międzynarodowych rynków do tego, iż Portugalia całkowicie wyszła już z kłopotów, a co za tym idzie _ czyste wyjście _ z programu antykryzysowego wzorem Irlandii, będzie bardzo trudne - przekonują eksperci. Znacznie realniejszym scenariuszem jest program nadzorczy z preferencyjną linią kredytową, oferowaną między innymi przez Unię Europejską.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec marzeń o bogatych emerytach w UE Choć według rządu ma to być posunięcie tymczasowe, nie wiadomo jak długo będzie obowiązywać.
MFW pożyczy Ukrainie 14-18 mld dolarów Program musi jeszcze zostać zatwierdzony przez radę MFW. Stanie się to w kwietniu.
Będą problemy z pomocą finansową dla Ukrainy? Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega: kraj może otrzymać najwyżej 2,1 mld dol. pożyczki. To daleko mniej niż 15 mld dol., o które zabiega Arsenij Jaceniuk.
Włoszka oprowadza ścieżką filmów po... W stolicy Portugalii powstało ponad 16 tysięcy filmów. Kręcili tu między innymi Polański i Wenders. Teraz można przejść się szlakiem słynnych scen.
Tagi: trojka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, fundusze unijne, gospodarka światowa, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz