Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turystyka we Włoszech w kryzysie, ale świąteczne rejsy coraz popularniejsze

0
Podziel się:

Szacuje się, że 48 milionów spośród 60 milionów mieszkańców Włoch postanowiło nigdzie w tym czasie nie wyjeżdżać.

Turystyka we Włoszech w kryzysie, ale świąteczne rejsy coraz popularniejsze
(CdePaz/CC BY-SA 2.0/Flickr)

O 15 procent spadła we Włoszech liczba sprzedanych pakietów na wyjazdy świąteczne i sylwestrowe. Tylko jedna forma turystyki zanotowała na przełomie roku rekordowy wzrost o 10 procent - to rejsy statkami wycieczkowymi. W morze wypłynęły tysiące Włochów.

Federacja biur podróży i agencji turystycznych Fiavet ogłosiła, że kryzys gospodarczy wciąż bardzo daje się we znaki wielu Włochom, którzy także w tym roku zrezygnowali z krótkich świąteczno-noworocznych wyjazdów.

Szacuje się, że 48 milionów spośród 60 milionów mieszkańców Włoch postanowiło nigdzie w tym czasie nie wyjeżdżać. Najbardziej dotkliwie odczuła to branża turystyczna w górskich kurortach. Sektor ten funkcjonuje w dużej mierze dzięki zagranicznym turystom, których liczba nie spada.

Dokładnie pod prąd tym tendencjom rośnie popularność rejsów na pokładzie wielkich statków wycieczkowych. W ten sposób święta Bożego Narodzenia i sylwestra postanowiło spędzić o 10 procent Włochów więcej niż przed rokiem. Zauważa się, że boom ten zanotowano w roku, który upłynął w Italii między innymi pod znakiem dyskusji na temat katastrofy statku Costa Concordia, procesu jego kapitana oraz wielkiej operacji podniesienia wraku wycieczkowca u brzegów wyspy Giglio.

Zarówno armator tego statku, jak i inne firmy zabrały w rejsy tysiące włoskich rodzin, które zapłaciły po kilka tysięcy euro za tydzień na pokładzie. Włosi spędzają święta między innymi na statkach na Morzu Arabskim zwiedzając Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman, a także na Morzu Śródziemnym i na Karaibach.

Wśród Włochów, którzy nie ucierpieli w rezultacie kryzysu, spędzanie Bożego Narodzenia i sylwestra na luksusowych wycieczkowcach jest nie tylko coraz modniejsze, ale stało się też symbolem ich statusu.

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/29/m155165.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/turystyka;we;wloszech;w;wenecji;maja;dosyc;wielkich;statkow;pod;oknami,94,0,1373534.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) W Wenecji mają dosyć wielkich statków
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m112338.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zona;kazachskiego;biznesmena;dziekuje;wladzom;wloch;za;pomoc,193,0,1448385.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Żona biznesmena dziękuje Włochom
    • [ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/111/h292975.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/podroze/historie/maly;wersal;krzyz;krola;dezyderiusza;i;najwieksza;twierdza;polnocnych;wloch;joanna;lamparska;oprowadza;po;zakatkach;brescii;miasta;pelnego;zabytkow,15,0,1446159.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Mały Wersal i krzyż króla Dezyderiusza
    • [ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/143/h291983.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/podroze/piata-strona/lazurowe;jezioro;garda;milosc;w;cieniu;oliwek;i;spiew;tajemniczej;nimfy;stelli;joanna;lamparska;zabiera;w;podroz;do;wloskiego;sirmione,146,0,1439890.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tam uciekała Maria Callas i tworzył Joyce
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)