Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk konsultował to z Merkel. Ujawniamy o czym rozmawiali

0
Podziel się:

Ważą się losy unijnego szczytu i ratunku dla Eurolandu. Francuzi chcą utworzyć unijny rząd, który miałby....

Tusk konsultował to z Merkel. Ujawniamy o czym rozmawiali
(kprm.gov.pl)

Premier Donald Tusk rozmawiał telefonicznie z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Rozmowa dotyczyła bieżących uzgodnień w sprawie euro, w kontekście najbliższego szczytu Unii Europejskiej _ - _ poinformował rzecznik prezydencji Konrad Niklewicz. Europa zmierza zdecydowanie w stronę utworzenia rządu gospodarczego strefy euro - oświadczył tymczasem premier Francji Francois Fillon.

W niedzielę w Brukseli odbędzie się szczyt szefów państw i rządów całej UE z udziałem premiera Tuska, oraz szczyt eurogrupy, czyli szefów państw i rządów strefy euro.

Niklewicz dodał, że _ zarówno premier Tusk, jak i kanclerz Merkel podkreślili wolę, by w trakcie najbliższych obrad Rady Europejskiej oraz eurogrupy - po niedzielnych szczytach następne spotkania mogą mieć miejsce w nadchodzący tygodniu - doszło do uzgodnienia decyzji, które doprowadzą do ustabilizowania sytuacji na rynkach finansowych _.

POSŁUCHAJ KONRADA NIKLEWICZA:

Rozmowa telefoniczna była elementem konsultacji szefów polskiego i niemieckiego rządu _ - zapewnił rzecznik prezydencji. Intensywne dyskusje konsultacje wciąż trwają. Decyzję co do tego czy będziemy brali udział w środowym szczycie dopiero zapadną. Nic nie jest jeszcze przesądzone - _mówi Niklewicz.

*POSŁUCHAJ KONRADA NIKLEWICZA: *

Paryż i Berlin zapowiedziały wczoraj wieczorem, że chociaż na niedzielnym szczycie odbędzie się pogłębiona dyskusja nad zmianami w Europejskim Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF), to decyzje w tej sprawie zostaną podjęte na drugim szczycie, który odbędzie się najpóźniej w środę, 26 października.

W komunikacie wydanym po rozmowie telefonicznej między kanclerz Niemiec Angelą Merkel a prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym podkreślono, że oba kraje chcą, by natychmiast rozpoczęły się negocjacje z sektorem prywatnym w sprawie porozumienia o utrzymaniu greckiego zadłużenia pod kontrolą. Paryż i Berlin zgodziły się również, że eurostrefa potrzebuje nowego planu rekapitalizacji banków oraz większej integracji gospodarczej i właśnie wspólnego zarządzania gospodarczego.

Francuzi chcą unijnego rządu?Europa zmierza _ zdecydowanie w stronę utworzenia rządu gospodarczego strefy euro _ w następstwie kryzysu zadłużeniowego, który ujawnił _ przeoczenia unii monetarnej _ - oświadczył w piątek w Seulu premier Francji Francois Fillon. _ Strefa euro właśnie przechodzi najpoważniejszy kryzys w swej historii. Kryzys ujawnił przeoczenia naszej unii monetarnej _ - ocenił szef francuskiego rządu występując w Izbie handlu francusko-koreańskiego w stolicy Korei Płd.

Fillon wypowiedział się na dwa dni przed szczytem eurogrupy w Brukseli, który w jego ocenie będzie _ kluczowy _.

Premier Francji zapewniał w Korei Południowej, że chociaż _ obecnie przed Europą stoi nowe wyzwanie, to tak jak w przeszłości przezwycięży ona przeciwności i wyjdzie z kryzysu wzmocniona _.

O kryzysie w strefie euro czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t98348.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bedzie;drugi;szczyt;w;sprawie;ratowania;strefy;euro,89,0,943193.html) To data, do której rozstrzygną o strefie euro Pogłębiający się kryzys zadłużeniowy sprawia, że przywódcy europejscy podejmują kolejne działania, by ratować Euroland.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t38636.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wall;street;czeka;na;ratunek;dla;strefy;euro,121,0,943225.html) Wall Street czeka na ratunek dla strefy euro Inwestorzy na nowojorskiej giełdzie zignorowali dzisiaj dobre doniesienia z amerykańskiej gospodarki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/224/t157408.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/ke;wie;jak;zapobiec;kolejnym;malwersacjom;na;rynkach;finansowych,226,0,943074.html) KE ma sposób na kolejny kryzys finansowy KE zaproponowała dzisiaj, by manipulatorzy na rynku finansowym byli poddawani karom z kodeksu karnego.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)