Notowania

donald tusk
07.09.2009 07:20

Tusk powalczy w Brukseli. O komisarza i dotacje

Teki komisarza do spraw rynku wewnętrznego albo konkurencji są poza zasięgiem Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Teki komisarza do spraw rynku wewnętrznego albo konkurencji są poza zasięgiem. Ale cel spotkania premiera z szefem KE jest inny.

17 września w BrukseliDonald Tuskspotka się z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Barroso. Według _ Dziennika _ szef polskiego rządu będzie chciał zarezerwować dla polskiego kandydata tekę w Komisji, związaną ze sprawami budżetowymi Unii.

Dzięki tece budżetu dla Polaka, w nowej perspektywie finansowej po 2014 roku moglibyśmy utrzymać największe w całej Europie dotacje Unii - około 10 miliardów euro rocznie
Oficjalnie premier Donald Tusk ma przekonać Barroso do przyznania Januszowi Lewandowskiemu teki komisarza do spraw rynku wewnętrznego albo konkurencji. Jednak - jak pisze gazeta - jego prawdziwy cel jest inny, gdyż wspomniane stanowiska są raczej poza zasięgiem Polski.

_ - To jest klasyczna zagrywka pokerowa. Chodzi o to, aby mierzyć możliwie jak najwyżej i potem łaskawie ustąpić na z góry upatrzone pozycje. Tusk mówi o rynku wewnętrznym, ale tak naprawę myśli o budżecie _ - analizuje Piotr Kaczyński, ekspert brukselskiego Centrum Studiów nad Polityką Europejską CEPS.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: donald tusk, wiadomości, gospodarka, polityka, unia, najważniejsze, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz