Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk przestrzegł przed podziałem Unii Europejskiej na dwa kluby

0
Podziel się:

Zdaniem polskiego premiera Unia Europejska powinna być bardziej zdyscyplinowana i jednolita, jeśli chodzi o działania finansowe.

Tusk przestrzegł przed podziałem Unii Europejskiej na dwa kluby
(kprm.gov.pl)
bESSepaZ

Zdaniem polskiego premiera Unia Europejska powinna być bardziej zdyscyplinowana i jednolita, jeśli chodzi o działania finansowe. Donald Tusk spotkał się dziś w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem.

Na wspólnej konferencji prasowej szef polskiego rządu powiedział, że rozmawiano między innymi o tym, jak efektywniej wykorzystać istniejące instytucje Unii Europejskiej. - Jak zaznaczył, _ pierwszorzędne _, z punktu widzenia także państw aspirujących do strefy euro jest to, by _ nowe metody zarządzania gospodarczego Europą, wzmacniały ją w integracji, a nie dzieliły na dwa różne kluby _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POLSKIEGO PREMIERA:

Donald Tusk powiedział, że w tym miesiącu powinny być uchwalone nowe przepisy, dotyczące zarządzania gospodarką strefy euro. Szef polskiego rządu mówił, że zostały uzgodnione szczegóły, pozwalające na przyjęcie nowych przepisów.

bESSepbb

To projekt pięciu unijnych rozporządzeń i jednej dyrektywy, których celem jest wzmocnienie unijnego Paktu Stabilności i Wzrostu, trzymającego w ryzach finanse publiczne krajów Unii Europejskiej. Przewiduje sankcje dla państw strefy euro, które nie przestrzegają dyscypliny finansowej. Jego wdrożenie miałoby uchronić Unię Europejską przed kolejnymi kryzysami.

Donald Tusk powiedział , że kryzys ekonomiczny nie powinien opóźnić procesu otwierania się Unii Europejskiej na nowych członków - między innymi na Ukrainę, Chorwację, Bułgarię.

Czytaj więcej na temat polskiej prezydencji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t155544.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dowgielewicz;premier;chce;szybkich;decyzji,236,0,899564.html) Tuskowi się spieszy. Leci po sześciopak Premier spotka się z Jose Manuelem Barroso i Jerzym Buzkiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t94060.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rostowski;pomoc;dla;grecji;jest;tez;dobra;dla;polski,196,0,882116.html) "Pomoc dla Grecji jest też dobra dla Polski" Dziś w Sopocie rozpoczyna się nieformalne spotkanie ministrów do spraw europejskich krajów członkowskich Wspólnoty. Tematem są finanse.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t152911.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/tusk;polska;chce;ambitnego;rozszerzenie;unii;europejskiej,159,0,877727.html) Premier ujawnił ambitne plany względem Unii Donald Tusk zadeklarował, że jedną z największych aspiracji Polski - podczas naszego przewodnictwa w Radzie UE - jest ambitny program rozszerzenia Wspólnoty.
bESSepbC
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)