Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk przestrzegł przed podziałem Unii Europejskiej na dwa kluby

0
Podziel się:

Zdaniem polskiego premiera Unia Europejska powinna być bardziej zdyscyplinowana i jednolita, jeśli chodzi o działania finansowe.

Tusk przestrzegł przed podziałem Unii Europejskiej na dwa kluby
(kprm.gov.pl)

Zdaniem polskiego premiera Unia Europejska powinna być bardziej zdyscyplinowana i jednolita, jeśli chodzi o działania finansowe. Donald Tusk spotkał się dziś w Brukseli z przewodniczącym Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem.

Na wspólnej konferencji prasowej szef polskiego rządu powiedział, że rozmawiano między innymi o tym, jak efektywniej wykorzystać istniejące instytucje Unii Europejskiej. - Jak zaznaczył, _ pierwszorzędne _, z punktu widzenia także państw aspirujących do strefy euro jest to, by _ nowe metody zarządzania gospodarczego Europą, wzmacniały ją w integracji, a nie dzieliły na dwa różne kluby _.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI POLSKIEGO PREMIERA:

Donald Tusk powiedział, że w tym miesiącu powinny być uchwalone nowe przepisy, dotyczące zarządzania gospodarką strefy euro. Szef polskiego rządu mówił, że zostały uzgodnione szczegóły, pozwalające na przyjęcie nowych przepisów.

To projekt pięciu unijnych rozporządzeń i jednej dyrektywy, których celem jest wzmocnienie unijnego Paktu Stabilności i Wzrostu, trzymającego w ryzach finanse publiczne krajów Unii Europejskiej. Przewiduje sankcje dla państw strefy euro, które nie przestrzegają dyscypliny finansowej. Jego wdrożenie miałoby uchronić Unię Europejską przed kolejnymi kryzysami.

Donald Tusk powiedział , że kryzys ekonomiczny nie powinien opóźnić procesu otwierania się Unii Europejskiej na nowych członków - między innymi na Ukrainę, Chorwację, Bułgarię.

Czytaj więcej na temat polskiej prezydencji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t155544.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dowgielewicz;premier;chce;szybkich;decyzji,236,0,899564.html) Tuskowi się spieszy. Leci po sześciopak Premier spotka się z Jose Manuelem Barroso i Jerzym Buzkiem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t94060.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/rostowski;pomoc;dla;grecji;jest;tez;dobra;dla;polski,196,0,882116.html) "Pomoc dla Grecji jest też dobra dla Polski" Dziś w Sopocie rozpoczyna się nieformalne spotkanie ministrów do spraw europejskich krajów członkowskich Wspólnoty. Tematem są finanse.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t152911.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/tusk;polska;chce;ambitnego;rozszerzenie;unii;europejskiej,159,0,877727.html) Premier ujawnił ambitne plany względem Unii Donald Tusk zadeklarował, że jedną z największych aspiracji Polski - podczas naszego przewodnictwa w Radzie UE - jest ambitny program rozszerzenia Wspólnoty.
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)