Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pakt fiskalny
23.01.2012 17:28

Tusk rozmawiał z van Rompuyem. O pakcie fiskalnym

Rozpoczęło się spotkanie premiera Donalda Tuska z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem. Politycy mają rozmawiać o nowym międzyrządowym pakcie fiskalnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Rogiński/KPRM)

*Premier Donald Tusk spotkał się w Warszawie z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem. Przedmiotem rozmów obu polityków była przede wszystkim międzyrządowa umowa fiskalna - poinformowano w komunikacie CIR. *

aktualizacja 21:11

Przewodniczący Rady Europejskiej przebywał w Warszawie z jednodniową wizytą. Według CIR wizyta Van Rompuya to część procesu konsultacji prac nad umową z niektórymi szefami państw i rządów przed szczytem UE. Rada Europejska odbędzie się pod koniec stycznia w Brukseli.

Polska od początku negocjacji nad paktem zabiega, by kraje spoza strefy euro mogły - jako obserwatorzy bez prawa głosu - uczestniczyć w posiedzeniach szczytów eurolandu.

Rzecznik rządu Paweł Graś mówił, że negocjacje w tej sprawie wciąż trwają. _ - Nasza dyplomacja na szczeblu ministrów w Brukseli w Unii Europejskiej działa. Rozmowy trwają, ale ostateczne decyzje, wszystko na to wskazuje, zapadną dopiero na szczycie pod koniec stycznia _ - powiedział.

Najnowszy projekt paktu zakłada, że na zaproszenie przewodniczącego szczytów strefy euro, w spotkaniach przywódców państw strefy euro będą mogły uczestniczyć przynajmniej raz w roku kraje spoza strefy, ale pod warunkiem, że nie tylko podpiszą i ratyfikują nową umowę, ale zadeklarują, że częściowo ją wdrożą.

O pakcie fiskalnym czytaj w Money.pl
Van Rompuy przekona Polaków do paktu? Przewodniczący Rady Europejskiej Herman van Rompuy będzie dziś przekonywał w Warszawie polskich polityków do nowej propozycji paktu fiskalnego.
Unijny polityk przyleci do Polski ratować pakt 30 stycznia minie termin negocjacji paktu fiskalnego. Póki co nawet polscy politycy nie mają na ten temat jednego zdania.
Huebner zadowolona, Saryusz krytykuje Jej zdaniem najnowszy projekt paktu fiskalnego wzmacnia rolę instytucji UE.
Tagi: pakt fiskalny, tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz