Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
22.04.2013 12:07

Tusk w Berlinie: Relacje polsko-niemieckie lepsze niż kiedykolwiek

Zdaniem premiera Tuska, dobre relacje między Polską a Niemcami wynikają z tego, że oba państwa doceniają odzyskanie wolności - przez Polskę i NRD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/GUIDO BERGMANN / GERMAN FEDERAL GOVERNMENT)

Zdaniem premiera Tuska, dobre relacje między Polską a Niemcami wynikają z tego, że oba państwa doceniają odzyskanie wolności - przez Polskę i NRD. Szef rządu wskazywał na wagę wolności.

Szef rządu przebywa z krótką wizytą w Berlinie, gdzie bierze udział w debacie na temat Europy.

Jego zdaniem, w Unii Europejskiej panuje fałszywe przekonanie, że jej istotą jest zapewnienie dobrobytu i instytucji finansowych. _ Życie nasze i przodków pokazuje, że wielkie projekty jak Unia Europejska służą naczelnym wartościom, jak wolność _ - mówił premier Tusk.

Szef rządu apelował też, by traktować serio sygnały o powrocie niebezpiecznych ideologii. Jego zdaniem, nacjonalizm łatwiej propagować wśród przedstawicieli obecnych pokoleń, które w coraz większym stopniu nie pamiętają już wydarzeń z czasów II Wojny Światowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel chce rządzić co najmniej do 2017 roku Z sondaży wynika, że Merkel ma ogromne szanse pozostać na stanowisku kanclerza po wyborach parlamentarnych.
Merkel utrzyma się u władzy? Jest sondaż Kierowana przez kanclerz Angelę Merkel koalicja CDU/CSU-FDP może liczyć - według najnowszego sondażu instytutu Forsa - na utrzymanie się u władzy w Niemczech.
To jego najbardziej obawia się Merkel Unia bankowa, bezwarunkowa pomoc dla Grecji, pomoc socjalna dla biedniejszych?
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz