Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

UE: Zmniejszyć deficyt. Polska: Zobaczymy

0
Podziel się

Bruksela domaga się, by Polska zredukowała deficyt finansów publicznych w terminie.

UE: Zmniejszyć deficyt. Polska: Zobaczymy
(ec.europa.eu)
bDAjypnp

Komisja Europejska nie chce się zgodzić na wydłużenie terminu, w którym Polska powinna zredukować deficyt finansów publicznych poniżej dozwolonego limitu 3 procent PKB.

Bruksela domaga się, by Warszawa zrobiła to do przyszłego roku, rząd tymczasem dopuszcza możliwość rocznego opóźnienia. Ta sprawa była jednym z tematów spotkania unijnych ministrów finansów w Brukseli. Po rozmowach komisarz do spraw gospodarczych i walutowych Olli Rehn nie pozostawił złudzeń.

- _ Nie widzę żadnej potrzeby przesuwania terminu poza 2012 rok. Polska miała przecież dobre wyniki gospodarcze nawet podczas kryzysu, co właściwie tylko podkreśla konieczność wypełnienie zaleceń i trzymania się wyznaczonych celów _ - powiedział komisarz.

bDAjypnr

POSŁUCHAJ UNIJNEGO KOMISARZA DO SPRAW GOSPODARCZYCH:

(Źródło: IAR)

Rehn dodał, że Polska musi bardzo szybko przesłać plan dotyczący dodatkowych oszczędności, by skutecznie zredukować deficyt w przyszłym roku. Minister finansów Jacek Rostowski mówił tymczasem po spotkaniu, że Polska rozważa jeszcze możliwość wydłużenia terminu.

POSŁUCHAJ MINISTRA FINANSÓW JACKA ROSTOWSKIEGO:

(Źródło: IAR)

bDAjypnx

- _ Dyskutujemy, czy to ma sens. I z naszego punktu widzenia, i z punktu widzenia Komisji. Sami nie jesteśmy pewni, czy to jest dobry pomysł, czy nie. I wspólnie z Komisją, na zasadach partnerskich, omawiamy to. Zobaczymy _ - powiedział Rostowski.

Ta sprawa powróci jeszcze jutro. Olli Rehn przylatuje do Warszawy, gdzie będzie rozmawiał na ten temat z przedstawicielami polskiego rządu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t114784.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/barroso;nie;mozemy;odbierac;prawa;glosu;za;zle;budzety,107,0,701035.html) Barroso: Nie możemy odbierać prawa głosu za złe budżety Takie środki dyscyplinujące proponują Niemcy i Francja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t131572.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/zalewski;egoizm;zamoznych;moze;rozbic;unie,74,0,770122.html) Zalewski: Egoizm zamożnych może rozbić Unię Wizja bogatych członków, co do tego jak ma wyglądać Unia, jest krótkowzroczna.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t82731.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/bruksela;nam;nie;ufa;ukarze;nas;za;dlugi,177,0,757169.html) Bruksela nam nie ufa. Ukarze nas za długi? Komisja Europejska domaga się programu reform i redukcji deficytu finansów publicznych.
bDAjypny
bDAjypnS
kraj
wiadomości
KOMENTARZE
(0)