Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

UE zwiększa pomoc dla Syrii

0
Podziel się:

Komisja Europejska przekaże 65 milionów euro dla ogarniętej wojną domową Syrii. To kolejne wsparcie Brukseli.

UE zwiększa pomoc dla Syrii
(Xavier Hape/CC/Wikipedia)

Komisja Europejska przekaże 65 milionów euro dla ogarniętej wojną domową Syrii. To kolejne wsparcie Brukseli, która w styczniu na międzynarodowej konferencji w Kuwejcie ogłosiła pomoc finansową w wysokości 100 milionów euro.

_ Sytuacja w Syrii staje się coraz bardziej dramatyczna - przemoc i walka o przeżycie to codzienność milionów ludzi _ - napisała w oświadczeniu komisarz do spraw pomocy humanitarnej Krystalina Georgijewa. Pieniądze z unijnego budżetu mają być przekazane zarówno na pomoc ludności cywilnej w Syrii, jak i w krajach sąsiednich, w których uchodźcy znaleźli schronienie. Szacuje się, że uciekło tam prawie półtora miliona osób.

Narasta presja na społeczność międzynarodową o większe wsparcie, bo liczba uchodźców stale rośnie. Unia oprócz pieniędzy ma też dostarczyć namioty, wodę, żywność i środki sanitarne. _ - Ale jeśli nie zostanie znalezione polityczne rozwiązanie dla Syrii, społeczność międzynarodowa nie będzie w stanie poradzić sobie z kryzysem humanitarnym na niespotykaną skalę. Doszliśmy do punktu krytycznego _ - podkreśliła unijna komisarz.

Niedawno Rosja i Stany Zjednoczone uzgodniły, że zorganizują rozmowy pokojowe w sprawie Syrii, choć to na razie deklaracje i wciąż daleko do realizacji pomysłu. ONZ ocenia, że od marca 2011 roku, kiedy w Syrii wybuchły antyrządowe protesty, zginęło 70 tysięcy osób, ale organizacje praw człowieka mówią nawet o 120 tysiącach ofiar wojny domowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz więcej ofiar zamachu. 43 osoby nie żyją Rząd w Turcji sugeruje, że za zamachem mogli stać Kurdowie.
Rosja o broni chemicznej w Syrii. Wzywa do... Władze w Damaszku i rebelianci syryjscy oskarżają się nawzajem o dokonanie trzech ataków z użyciem broni chemicznej w marcu i w grudniu ubiegłego roku.
Bez nich nie będzie pokoju. Muszą się dogadać Państwa te prezentują bowiem zbyt rozbieżne stanowiska w wielu kwestiach - od praw człowieka po konflikt w Syrii.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)