Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina w UE. "Kijów w UE nie może być jednocześnie w Unii Celnej"

- Po podpisaniu przez Kijów umowy z UE współdziałanie Ukrainy z Unią Celną stanie się niemożliwe w jakiejkolwiek formie - powiedział rzecznik Putina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent Rosji Władimir Putin wczoraj po raz kolejny oświadczył, że Ukraina nie może jednocześnie być stowarzyszona z Unią Europejską i należeć do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu - poinformowała agencja Interfax-Ukraina.

Putin oświadczył to dziennikarzom w stolicy Białorusi, Mińsku, gdzie odbywał się szczyt Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

- _ Prezydenci Rosji i Ukrainy - Władimir Putin i Wiktor Janukowycz - poruszyli pokrótce plany Kijowa co do integracji z Unią Europejską, w szczególności planowane podpisanie umowy stowarzyszeniowej _ - powiedział wczoraj rzecznik Putina Dmitrij Pieskow.

Temat ten, jak wynika z jego wypowiedzi, poruszano w czwartek późnym wieczorem podczas roboczego obiadu w Mińsku po posiedzeniu Najwyższej Eurazjatyckiej Rady Gospodarczej. Wcześniej, jak przypomina agencja ITAR-TASS, planowano, że Putin odbędzie osobne spotkanie z Janukowyczem, lecz posiedzenie Rady przeciągnęło się i prezydenci postanowili porozmawiać w trakcie roboczego obiadu.

Komentując propozycję Janukowycza, Pieskow podkreślił, że _ Dialogu nikt nie odrzuca _. - _ Lecz jak można koordynować współdziałanie, które jest niemożliwe; oto jest pytanie _ - dodał.

- _ Dlatego też po podpisaniu przez Kijów umowy z UE współdziałanie Ukrainy z Unią Celną stanie się niemożliwe _ w jakiejkolwiek formie - powiedział rzecznik Putina, zaznaczając, że jedynie cytuje czwartkową wypowiedź prezydenta Rosji.

Ukraina zamierza podpisać umowę stowarzyszeniową z UE w końcu listopada na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Przeciwko tym planom występuje Moskwa, której zależy na członkostwie Ukrainy w Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: ukraina w unii europejskiej, prezydent rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz