Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Umowa stowarzyszeniowa Ukraina-UE w lutym?

0
Podziel się

Jak się okazuje, 19 grudnia, czyli w dniu przeprowadzenia szczytu Ukraina - Unia Europejska, na którym ogłoszono zakończenie rozmów, dokument nie był jeszcze gotowy.

Umowa stowarzyszeniowa Ukraina-UE w lutym?
(tgraham/CC/Flickr)
bDJEWUyd

Umowa stowarzyszeniowa Ukrainy z Unią Europejską będzie parafowana nie wcześniej niż w połowie lutego. Według tygodnika _ Dzerkało Tyżnia _, samo podpisanie dokumentu nastąpi zapewne jesienią przyszłego roku.

Jak się okazuje, 19 grudnia, czyli w dniu przeprowadzenia szczytu Ukraina - Unia Europejska, na którym ogłoszono zakończenie rozmów, dokument nie był jeszcze gotowy. Nie ustalono wtedy wszystkich kwestii dotyczących dostępu Ukraińców do unijnego rynku przewozów towarowych, a także ceł w rozdziale o strefie wolnego handlu. Negocjacje dotyczące tej części porozumienia de facto zakończyły się dopiero przedwczoraj.

O ile parafowanie odbędzie się niezależnie od sytuacji politycznej na Ukrainie, to samo podpisanie dokumentu uzależnione jest od tego, na ile demokratyczne będą październikowe wybory parlamentarne. _ Dzerkało Tyżnia _ twierdzi, że w Brukseli pojawiają się nawet głosy, aby odłożyć podpisanie umowy do 2015 roku, gdy na Ukrainie dojdzie do wyborów prezydenckich. Patrząc na sondaże można z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że przegra je Wiktor Janukowycz.

bDJEWUyf

Tygodnik zwraca także uwagę, że wraz z końcem polskiej prezydencji, kontakty z Ukrainą nie będą już jedną z najważniejszych kwestii w polityce państw przewodniczących Radzie Unii Europejskiej.

Czytaj więcej o stosunkach Ukrainy z UE
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t87163.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przed;szczytem;ukraina-ue;mowia;o;porazce,30,0,992542.html) Ten szczyt będzie porażką. Oni to wiedzą Prawdopodobnie ogłoszone zostanie jedynie zakończenie negocjacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t87189.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/koniec;negocjacji;ue-ukraina;bedzie;umowa;stowarzyszeniowa,178,0,993202.html) Kończą negocjacje z Unią. Ale jest przeszkoda Zgodnie z oczekiwaniami na szczycie nie doszło do parafowania tego dokumentu. Jest to wynikiem zaniepokojenia UE, wywołanego upolitycznieniem ukraińskiego sądownictwa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/205/t85965.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/dowgielewicz;umowa;z;ukraina;mozliwa;do;konca;roku,60,0,991804.html) Duży sukces zakończy naszą prezydencję? Unia chciałaby na szczycie w Kijowie 19 grudnia ogłosić finał negocjacji, ale wciąż są otwarte kwestie.
bDJEWUyG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)