Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unia bankowa coraz bliżej? "Sprawy idą do przodu"

0
Podziel się:

Komisarz do spraw rynku wewnętrznego Michel Barnier wyraził przekonanie, że rząd Angeli Merkel wesprze wprowadzenie regulacji dotyczących europejskich banków.

Na zdj. Michel Barnier
Na zdj. Michel Barnier (ec.europa.eu)
bECidqmt

-_ Od 3,5 roku odkąd jestem komisarzem, Niemcy, podobnie jak inne kraje, popierały moje propozycje regulacji. Oczywiście mogą pojawiać się jakieś wątpliwości czy słowa krytyki, ale to normalne w pracy komisarza. Na tym polega proces legislacyjny. Najważniejsze jest jednak to, że sprawy idą do przodu, tak było w przypadku pierwszego etapu tworzenia unii bankowej : nadzoru bankowego. Jestem przekonany, że będziemy kontynuować ten dialog tak, aby do końca tego roku zakończyć drugi etap - _ mówił Michel Barnier.

Projekt unii bankowej, przedstawiony przez Komisję Europejską zakłada przeniesienie na poziom unijny nadzoru nad bankami oraz kompetencji do ich restrukturyzacji. Propozycja spotkała się z krytyką Berlina, który chce, aby ostateczne decyzje o restrukturyzacji banków były podejmowane na poziomie narodowym.

Europejski nadzór bankowy, pierwszy etap tworzenia unii, zostanie wprowadzony od przyszłego roku. Europejski Bank Centralny otrzyma nowe uprawnienia dotyczące banków, które nie będą stosowały się do jego zaleceń.

bECidqmv
Czytaj więcej w Money.pl
Analiza Money.pl: Angela Merkel nie będzie rządzić samodzielnie W relacji z Berlina przeczytaj o politycznych targach po wyborach do Bundestagu.
"Romb Merkel" kontra środkowy palec. Kandydaci na kanclerza walczą na gesty W centrum Berlina wisi gigantyczny plakat z charakterystycznym dla Angeli Merkel ułożeniem dłoni. _ Zachowaj spokój i głosuj na kanclerz _- to hasło kampanii CDU.
Niemcy ruszyli do urn. Nawet Google zachęca do głosowania Rozpoczęły się najważniejsze w tym roku wybory parlamentarne w Europie.
bECidqmW
KOMENTARZE
(0)