Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Unia za rządem gospodarczym w strefie euro

0
Podziel się:

Unijni komisarze chcą utworzenia instytucji, która będzie panowała nad finansami eurolandu.

Unia za rządem gospodarczym w strefie euro
(ec.europa.eu)

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso oraz unijny komisarz ds. walutowych i gospodarczych Olli Rehn pozytywnie odnieśli się do propozycji Niemiec i Francji, dotyczących m.in. stworzenia rządu gospodarczego w strefie euro.

Propozycje kanclerz Niemiec Angeli Merkel oraz prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego to _ mile widziany krok naprzód we wspólnych staraniach o silniejszy rząd gospodarczy strefy euro _ - napisali w wydanym wczoraj wieczorem oświadczeniu Barroso i Rehn.

ZOBACZ , JAK NA SZCZYT FRANCJA - NIEMCY ZAREAGOWAŁY GIEŁDY
Obecnie bardziej niż kiedykolwiek jest jasne, że _ wspólna waluta to wspólna odpowiedzialność _, która wymaga _ bliższego skoordynowania polityk gospodarczych _ - ocenili.

Rząd gospodarczy składałby się z głów państw i szefów rządów wszystkich 17 krajów eurolandu. Obradowałby dwa razy do roku, lub częściej w razie potrzeby. Stały harmonogram spotkań w strefie euro przyczyniłby się do powstania _ bardziej stabilnego i silniejszego przywództwa politycznego _ - głosi oświadczenie.

Zobacz także: AL JAZEERA O SPOTKANIU MERKEL - SARKOZY:

Barroso i Rehn pozytywnie odnieśli się też do pomysłu wprowadzenia wspólnego podatku od transakcji finansowych dla strefy euro. Jest to w ich ocenie _ kluczowy instrument gwarantujący, że sektor finansowy będzie miał sprawiedliwszy wkład w budżet państwa _.

Z ciepłym przyjęciem obu polityków spotkały się też słowa Sarkozy'ego, że wszystkie kraje strefy euro do lata 2012 roku powinny zapisać w swych konstytucjach górną granicę zadłużenia.

WIĘCEJ O KŁOPOTACH STREFY EURO W MONEY.PL:
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t98348.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/szczyt;francji;i;niemiec;bez;tematu;euroobligacji,222,0,892126.html) O tym Sarkozy i Merkel nie będą rozmawiać O 16 rozpoczęło się spotkanie Angeli Merkel z Nicolasem Sarkozym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/2/t95746.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/merkel;europa;powinna;miec;wlasna;agencje;ratingowa,164,0,874404.html) Merkel chce, by Unia poszła śladem Chin Kanclerz Niemiec potwierdziła obietnicę, że pieniądze i oszczędności niemieckich obywateli pozostaną bezpieczne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/6/t101894.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kryzys;euro;tusk;chce;szybkich;decyzji,20,0,873748.html) Kryzys euro. "Nie będziemy się narzucać" Premier Polski przyznał, że ma niewiele narzędzi, które mogą pomóc krajom ze strefy euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)