Notowania

ue
27.12.2010 10:21

Unijny komisarz chce kontroli inwestycji

Komisarz ds. przemysłu Antonio Tajani wzywa Brukselę do ochrony strategicznych sektorów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The Council of the European Union)

Unijny komisarz ds. przemysłu Antonio Tajani wezwał Unię Europejską do chronienia swoich sektorów strategicznych poprzez kontrolowanie zakupu przedsiębiorstw przez kapitał zagraniczny. Mówił o tym w wywiadzie dla niemieckiego dziennika _ Handelsblatt _.

Tajani proponuje, by zastanowić się nad _ utworzeniem urzędu, którego zadaniem będzie badanie inwestycji zagranicznych w Europie _ na wzór Komisji ds. Inwestycji Zagranicznych w USA.

_ - Przedsiębiorcy chińscy, którzy mają na to środki, kupują coraz więcej europejskich przedsiębiorstw dysponujących kluczowymi technologiami w ważnych sektorach. Są to inwestycje, ale za nimi kryje się strategia polityczna, na którą Europa powinna odpowiedzieć politycznie _ - zaznaczył w poniedziałkowym wydaniu _ Handelsblatt _.

W ostatnich latach Chiny poczyniły w Unii Europejskiej wiele inwestycji, takich jak zakup Volvo w Szwecji przez chiński koncern Geely. W zeszłym tygodniu Chiny zadeklarowały, że kupią portugalskie i greckie obligacje państwowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t40512.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ke;chce;wiekszej;kontroli;krajowych;danych;finansowych,198,0,578502.html) KE chce większej kontroli krajowych danych finansowych Specjalny audyt miałby zapobiegać podawaniu fałszywych danych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t115352.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bruksela;chce;wydac;200;mld;euro;na;energetyke,111,0,712047.html) Bruksela chce wydać 200 mld euro na energetykę Oettinger: Chodzi o rozwój sieci energetycznych i gazociągów między państwami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/213/t94165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bruksela;podliczyla;grekow;dziura;w;budzecie;wieksza,59,0,710459.html) Bruksela podliczyła Greków. Dziura w budżecie większa UE skorygowała deficyt budżetowy i dług publiczny Grecji.
Tagi: ue, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz