Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Unikanie podatków we Francji. Państwo traci nawet 50 mld euro

0
Podziel się:

Konta bankowe w rajach podatkowych albo przenoszenie za granicę siedzib firm działających we Francji - to przykłady unikania płacenia podatku przytaczane w najnowszym raporcie.

Unikanie podatków we Francji. Państwo traci nawet 50 mld euro
(ell brown/CC/Flickr)

Francuzi coraz częściej ukrywają swoje dochody przed rodzimym fiskusem uciekając do banków poza granicami kraju. Takie są wyniki raportu sporządzonego przez specjalną komisję senacką.

Od 40 do 50 miliardów euro rocznie - takie są straty skarbu państwa francuskiego spowodowane ukrywaniem dochodów za granicą przez jego obywateli. Naiwnością byłoby sądzenie, iż Francuzi wywożą za granicę walizki wypchane banknotami. Metody ucieczki przed rodzimym fiskusem są bardzo różnorodne.

Konta bankowe w tak zwanych _ rajach podatkowych _, dokąd odprowadzane są dochody, zakładanie w innych krajach, na korzystniejszych warunkach, mniej opodatkowanych ubezpieczeń na życie, tworzenie międzynarodowych firm albo przenoszenie za granicę siedzib przedsiębiorstw działających we Francji - to kilka przykładowych metod unikania płacenia podatku państwu francuskiemu przytaczanych w raporcie.

Opublikowanie raportu zbiegło się z rozpoczynającą się dzisiaj w Senacie debatą na temat nowego budżetu, w którym przewidziano także zaostrzenie kontroli działalności firm i osób cywilnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Masz dochody spoza Polski? Uważaj, bo... Unijne prawo przewiduje współpracę między państwami członkowskimi przy udzielaniu wszelkich informacji, które mogą im umożliwić dokonanie naliczenia podatków od dochodu i kapitału.
Jak zminimalizować podatki? Transfer zysków przez Cypr Sposobem na optymalizację podatkową przy transferze dochodów z Ukrainy do Polski jest włączenie w strukturę kapitałową spółki cypryjskiej.
Dochody nieujawnione - jakie problemy powodują Szczególną cechą dochodów nieujawnionych jest moment powstania obowiązku podatkowego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)