Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Van Rompuy zapowiada: Nieformalny szczyt UE 30 stycznia

0
Podziel się:

Przewodniczący Rady Europejskiej podał oficjalną datę kolejnego szczytu, na którym mają być poruszone kwestie wzrostu gospodarczego i rozwiązania kryzysu zadłużenia.

Van Rompuy zapowiada: Nieformalny szczyt UE 30 stycznia
(ec.europa.eu)

Kolejny nieformalny szczyt UE odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia w Brukseli - ogłosił przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. Wczoraj premier Włoch Mario Monti powiedział, że szczyt zostanie zorganizowany dzień wcześniej.

_ Data i miejsce nieformalnego szczytu członków Rady Europejskiej zostały potwierdzone: 30 stycznia 2012 r. w Brukseli _ - napisał Van Rompuy na Twitterze. Kilka minut później wydano oficjalny komunikat w tej sprawie.

Włoski premier ogłosił wczoraj w Izbie Deputowanych w Rzymie, że z _ powodów technicznych _ szczyt ten odbędzie się w Brukseli w niedzielę 29 stycznia, a więc dzień wcześniej niż planowano.

Ewentualne przesunięcie daty szczytu miało być związane ze strajkiem generalnym w Belgii, zapowiedzianym właśnie na 30 stycznia.

Pod koniec grudnia strajk generalny sektora publicznego sparaliżował transport w tym kraju. Stanęły m.in. pociągi międzynarodowe Eurostar i Thalys, które łączą Brukselę z Londynem, Paryżem i Amsterdamem. Strajk był odpowiedzią na reformę emerytur ogłoszoną przez rząd.

Na najbliższym szczycie unijnym mają być poruszone przede wszystkim takie kwestie jak zatrudnienie, wzrost gospodarczy i rozwiązanie kryzysu zadłużenia. Omawiany będzie m.in. projekt międzyrządowego paktu fiskalnego. Spotkanie to ma za zadanie przygotować formalny szczyt szefów państw i rządów _ 27 _ zaplanowany na 1 marca.

O sytuacji w UE czytaj w Money.pl
Unia fiskalna? Tusk zaczyna mieć wątpliwości Eksperci krajów UE nie uzgodnili dziś kształtu nowego paktu fiskalnego. Polska zaczyna mieć poważne wątpliwości.
Pięć powodów do obaw przed upadkiem euro Rozpad strefy euro to czarny scenariusz. Ale nawet mniej dramatyczny rozwój sytuacji w Europie odczujemy wszyscy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)