Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Austrii bez zmian? Wstępne wyniki wyborów

0
Podziel się

W Austrii może nadal rządzić wielka koalicja socjaldemokratów z konserwatystami.

W Austrii bez zmian? Wstępne wyniki wyborów
(VladimirCetinski/iStockphotot)
bEqiaijp

Pierwsze, sondażowe wyniki zakończonych wyborów parlamentarnych wskazują, że nad Dunajem nie dojdzie do większych politycznych zmian.

Socjaldemokratyczne ugrupowanie (SPÖ) kanclerza Wernera Faymanna zwyciężyło z wynikiem 26,7 procent głosów. Takie wyniki przedstawił instytut badawczy ARGE.

Drugie miejsce zajęła konserwatywna Partia Ludowa ÖVP, zdobywając 23,6 procent głosów. Gdyby sondażowe wyniki potwierdziły się, to Austria będzie nadal rządzona przez wielką koalicję tych dwóch partii.

bEqiaijr

Wysoki wynik - 22 procent - odnotowała eurosceptyczna, prawicowa Wolnościowa Partia Austrii (FPÖ).

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory w Austrii. 183 miejsca do obsadzenia Do parlamentu chce dostać się między innymi Austriak polskiego pochodzenia Adrian Korbiel, który urodził się w 1989 roku w Krakowie i jako trzylatek z rodzicami wyjechał do Austrii.
Silvio Berlusconi chce odzyskać władzę? Wyprowadzając pięciu ministrów z aktualnego rządu, spowodował poważny kryzys. Teraz domaga się jak najszybszego rozpisania wyborów. Co knuje przywódca włoskiej centroprawicy?
Wybory w Portugalii. Sondaże dają zwycięstwo lewicy w wyborach samorządowych w Lizbonie Partia Socjaldemokratyczna i chadecy, dwie partie, które w koalicji rządzą Portugalią od połowy 2011 r., wysunęły wspólne kandydatury w głównych miastach kraju.
bEqiaijS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)