Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Belgii powstanie centralna baza bankowa

0
Podziel się

Ma to pomóc w walce z oszustwami podatkowymi.

W Belgii powstanie centralna baza bankowa
(historic.brussels/CC/Flickr)
bDAXcqKZ

W Belgii wkrótce powstanie centralna baza informacji o rachunkach i lokatach bankowych. Ma to pomóc w walce z oszustwami podatkowymi.

Belgijski minister finansów chce, by baza danych, gromadzona przez bank centralny, została uruchomiona jesienią. Informacje będą udostępniane, gdy zaistnieją podejrzenia, że doszło do oszustwa.

W Belgii, podobnie jak w wielu unijnych krajach, pobierany jest podatek dochodowy od odsetek od oszczędności, gromadzonych w bankach. Kwota wolna od podatku to pierwsze 1880 euro dochodu z odsetek. Wiele osób stara się ominąć przepisy, uniknąć opodatkowania i lokuje oszczędności w kilku różnych bankach. Po wprowadzeniu centralnej bazy danych i wymiany informacji nie będzie to już możliwe.

bDAXcqLb
Czytaj więcej w Money.pl
Belgowie krytkują. Pomoc tylko podsyca strach Belgijscy ekonomiści sądzą, że pomoc udzielona Hiszpanom _ niczego nie rozwiąże. _
"Europejskie banki na kolanach". Powód? Pięć lat od początku globalnego kryzysu finansowego, amerykańskie banki znów zdominowały światową finansjerę, pisze w najnowszym wydaniu tygodnik The Economist.
Van Rompuy ponagla w sprawie unii bankowej Po uzgodnionym wstępnie pierwszym etapie unii bankowej, Van Rompuy wezwał do sprawnego przejścia do kolejnego etapu - wspólnej restrukturyzacji i likwidacji zagrożonych banków.
bDAXcqLC
KOMENTARZE
(0)