Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Hiszpanii co minutę ktoś traci pracę

0
Podziel się:

Kiedy 2 lata temu rząd rozpoczynał pracę, poziom bezrobocia dochodził do 23 proc. Pod koniec jego kadencji wyniesie prawie 26 proc.

W Hiszpanii co minutę ktoś traci pracę
(Iker Parriza/cc/wikimedia commons)

Hiszpański rząd podczas całej, swojej kadencji, czyli do 2015 roku, nie będzie w stanie tworzyć nowych miejsc pracy - przynał minister finansów, Luis de Guinds.

Na zdjęciu premier Hiszpanii Mariano Rajoy.

Podczas trwającego kryzysu, w Hiszpanii, co minutę, ktoś traci pracę. Bez zatrudnienia jest ponad 6 mln osób.

Kiedy 2 lata temu gabinet Mariano Rajoya rozpoczynał pracę, poziom bezrobocia dochodził do 23 proc. Z wyliczeń rządu wynika, że pod koniec jego kadencji wyniesie prawie 26 proc. Oznacza to, że w czasach rzadów Partii Ludowej, w Hiszpanii ubędzie milion 300 tys. miejsc pracy.

Walka z bezrobociem była jedną z jej przedwyborczych obietnic. _ Partia Ludowa jest specjalistą w tworzeniu nowych miejsc pracy. Zapowiadamy, że stworzymy 3,5 miliona miejsc _ - zapewniał podczas kampanii wyborczej deputowany, Gonzales Pons.

Opozycja i związki zawodowe zażądały wycofania przyjętej przed rokiem reformy rynku pracy. Domagają się też zakończenia polityki zaciskania pasa, której jedynym - ich zdaniem - efektem jest spadek konsumpcji i wzrost bezrobocia.

Czytaj więcej w Money.pl
Bezrobocie na rekordowym poziomie. 6,2 mln osób bez pracy Analitycy spodziewali się pogorszenia sytuacji, ale ich zdaniem stopa bezrobocia w pierwszym kwartale 2013 roku miała wynieść 26,5 procenta.
Dobre wiadomości z Hiszpanii. Kryzys na finiszu Rząd Mariano Rajoy'a ogłosił najnowsze dane dotyczące wzrostu PKB. Potwierdziły się prognozy Money.pl.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)