Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba ubogich

0
Podziel się

Organizacja Czerwonego Krzyża zapowiedziała w piątek, że po raz pierwszy
od zakończenia drugiej wojny światowej będzie rozdawał tej zimy żywność w Wielkiej Brytanii z
powodu kryzysu gospodarczego i rosnącej liczby biedaków.

W Wielkiej Brytanii rośnie liczba ubogich
(fesek/CC/Flickr)
bErIuwid

Organizacja Czerwonego Krzyża zapowiedziała, że po raz pierwszy od zakończenia drugiej wojny światowej będzie rozdawał tej zimy żywność w Wielkiej Brytanii z powodu kryzysu gospodarczego i rosnącej liczby biedaków.

Wolontariusze organizacji udadzą się w ostatni weekend listopada do 2000 supermarketów w całym kraju, aby apelować do klientów o dary w postaci trudno psującej się żywności, jak makarony czy konserwy.

Następnie żywność ta zostanie rozprowadzona przez dwie brytyjskie organizacje (Trussell Trust i FareShare) brytyjskim rodzinom będącym w potrzebie - poinformował brytyjski Czerwony Krzyż. Jego przedstawicielka Juliet Mountford powiedziała, że organizacja postanowiła działać, widząc coraz większe potrzeby związane z niedostatkiem żywności.

bErIuwif

Brytyjski Czerwony Krzyż zapewniał pomoc żywnościową uchodźcom i osobom dotkniętym powodziami na północy Anglii w r. 2009, lecz nie uczestniczył w takiej dystrybucji w skali całego kraju od roku 1945. Żywienie nie należało do obszaru naszych działań od tego okresu - powiedziała AFP rzeczniczka organizacji.

Według Czerwonego Krzyża w Wielkiej Brytanii, której ludność wynosi 63 miliony, w biedzie żyje obecnie 5 mln ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl

bErIuwiG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)