Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

We Francji będą dofinansowywać wyjazdy na urlop

0
Podziel się

Taki pomysł ma francuska minister turystyki. Aż 42 procent Francuzów zostaje w tym roku w domu, bo nie stać ich na wyjazd.

We Francji będą dofinansowywać wyjazdy na urlop
(Theme Park Mom/CC/Flickr)
bDJZWstN

Francuska minister do spraw turystyki ujawniła plan rządu mający na celu pomóc Francuzom w wyjazdach na wakacje. Niemal połowa obywateli Francji w tym roku zostaje w domu, gdyż nie stać ich na wyjazd w czasie urlopu.

Minister Sylvie Pinel uważa, że także w przypadku turystyki pogłębia się podział między bogatą częścią społeczeństwa francuskiego, a ubogimi, których jest coraz więcej.

Według najnowszych badań statystycznych 42 procent Francuzów nie wyjedzie nigdzie na wakacje. Wśród najgorzej sytuowanych obywateli liczba ta wzrasta do 63 procent.

bDJZWstP

W małych i średnich przedsiębiorstwach często nie ma rad zakładowych, które w większych firmach dofinansowują wakacje rodzinom o najmniejszych dochodach. Nie ma też własnych ośrodków wypoczynkowych, w których urlop można spędzić po przystępniejszych cenach.

Minister turystyki zapowiada pomoc przedsiębiorstwom, których nie stać na zorganizowanie wyjazdów na urlop. Osobną pomoc otrzymają młodzi ludzie i osoby nie zatrudnione.

Niestety kroki zapowiedziane przez Sylvie Pinel nie dotyczą tych wakacji, lecz przyszłorocznych. W tym roku najubożsi korzystają z pomocy organizacji humanitarnych świeckich i katolickich.

Czytaj więcej w Money.pl
Sukces socjalistów. Mają większość absolutną Hollande będzie mógł rządzić, mając, wraz z sojusznikami, większość w obu izbach parlamentu. Jest pierwszym socjalistycznym prezydentem Francji, który dysponuje taką większością.
Zanotowali 254 mln strat. Zwolnią 5 tys. ludzi Jak podała spółka, dochody w okresie od kwietnia do czerwca wynosiły 3,5 mld euro, mniej o 7,1 proc. niż w tym samym okresie w zeszłym roku.
Katastrofa śmigłowca. Sześć osób nie żyje Ratownikom trudno dotrzeć na miejsce wypadku, bo śmigłowiec leży w dolinie górskiej rzeki. Na miejscu są wspinacze.
bDJZWsuq
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)