Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w polsce
01.12.2009 12:27

Według Eurostatu pracy nie ma co dwunasty Polak

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 8,4 procent. W całej Unii Europejskiej - 9,3 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dlewis33/iStockphoto)

Stopa bezrobocia w Polsce wyniosła w październiku 8,4 procent. Miesiąc wcześniej było to 8,2 procent, a tylko 6,7 procent rok wcześniej.

W całej Unii Europejskiej wskaźnik ten wyniósł 9,3 procent, wobec 9,2 procent w poprzednim miesiącu i wobec 7,3 procent rok wcześniej - podał unijny urząd statystyczny Eurostat.

W strefie euro bezrobocie ukształtowało się w październiku na jeszcze wyższym poziomi poziomie 9,8 procent. To tyle samo co we wrześniu i o 1,9 punktu procentowego więcej niż przed rokiem.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia odnotowały:

  • Holandia (3,7%)
  • Austria (4,7%)

Z najwyższym odsetkiem obywateli, którzy nie mogą znaleźć pracy w październiku borykały się:

  • Łotwa (20,9%)
  • Hiszpania (19,3%)

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób aktywnych zawodowo w danym kraju.

źródło: GUS

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła w październiku 2009 roku 11,1 procent wobec 10,9 procent we wrześniu i w porównaniu do 8,8 procent rok wcześniej.

Tagi: kryzys w polsce, inflacja, wiadomości, praca, wiadmomości, gospodarka, unia, najważniejsze, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie, czołówki, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz