Notowania

węgry
31.12.2010 13:06

Węgry zapraszają OBWE w sprawie mediów

Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie krytykuje węgierską ustawę medialną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Neilhooting/CC/Flickr)

Rząd węgierski zaprosił w piątek przedstawicieli Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie na rozmowy dotyczące kontrowersyjnej ustawy medialnej, która była krytykowana przez OBWE.

_ Zapraszamy przedstawicieli OBWE ds. mediów do Budapesztu na rozmowy na ten temat _ - oświadczył wicesekretarz stanu ds. stosunków europejskich Gergely Proehle w niemieckim radiu Deutschlandfunk.

Podpisana w czwartek przez prezydenta Węgier Pala Schmitta ustawa powołuje m.in. wpływową Radę ds. Mediów, wybieraną przez parlament, która ma prawo nakładać na media wysokie kary za _ niezrównoważone politycznie _ publikacje.

Prawo wchodzi w życie w sobotę 1 stycznia, czyli w dniu, gdy Węgry przejmują przewodnictwo w Unii Europejskiej. OBWE ostrzegła w zeszłym tygodniu, że ustawa - jeśli będzie niewłaściwie stosowana - _ może uciszyć krytyczne media oraz debatę publiczną w kraju _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t96059.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wegierska;ustawa;medialna;grozi;wolnosci,190,0,741822.html) Węgierska ustawa medialna grozi wolności Rząd Wiktora Orbana wprowadził prawo, które martwi OBWE. Będzie okazja do nadużyć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t126996.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wegry;dlawia;media;dziennikarze;protestuja,23,0,742679.html) Węgry dławią media, dziennikarze protestują Europejscy dziennikarze: Rząd Orbana odchodzi od zasad wolności słowa.
Tagi: węgry, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz