Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska w ue
01.05.2013 16:39

Wejście Polski do UE. Sprawdź, co powiedział prezydent

W 9. rocznicę wstąpienia Polski do Wspólnoty prezydent Bronisław Komorowski mówił o korzyściach z integracji europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Polacy z nadzieją, ale i z odpowiedzialnością przyjmują obecność w Unii Europejskiej. W 9. rocznicę wstąpienia Polski do Wspólnoty prezydent Bronisław Komorowski mówił o korzyściach z integracji europejskiej. *

Podczas trwającego pikniku europejskiego w Łazienkach Królewskich w Warszawie prezydent stwierdził, że 1 maja 2004 roku był dniem historycznym. Samo wydarzenie było doniosłej rangi i w moim przekonaniu daje piękne owoce - podkreślił.

Prezydent zaznaczył, że większość Polaków dobrze czuje się w Unii Europejskiej. Sondaże mówią, że Polacy wiążą z Unią nadzieje na rozwiązywanie problemów, wiążą także wewnętrzne przekonanie, że to już my odpowiadamy za przyszłość projektu europejskiego - przekonywał.

Bronisław Komorowski wyraził również nadzieję, że za rok grono państw stowarzyszonych z Unią Europejską powiększy Ukraina i inne kraje Partnerstwa Wschodniego.
1 maja 2004 roku Polska wraz z dziewięcioma innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej przystąpiła do Unii Europejskiej. W 2007 roku do Wspólnoty przystąpiły Bułgaria i Rumunia. 1 lipca tego roku 28. członkiem Unii stanie się Chorwacja.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/29/m40477.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/komisja;europejska;ostrzega;w;kwietniu;pogorszyly;sie;nastroje;w;eurolandzie,91,0,1296987.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kwiecień nie zachwyca inwestorów. Indeksy... Komisja Europejska podała w komunikacie indeksy nastrojów w gospodarce. Jest gorzej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/140/m268428.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/promocja;unijnych;produktow;rolnych;pochlonie;36;mln;euro,237,0,1295341.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wydadzą miliony by zachęcić do jedzenia... jaj Programy będą zachęcały m.in. do konsumpcji oliwy, mleka i przetworów, mięsa, świeżych i przetworzonych owoców i warzyw, produktów ekologicznych, jajek, wina.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/228/m245988.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/cool;polonia;szczesliwa;wyspa,30,0,1287966.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Cool Polonia, szczęśliwa wyspa" Włoski dziennik _ La Repubblica _ podkreśla, że zachodnia Europa zazdrości Polsce stanu gospodarki.
Tagi: polska w ue, polska, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, unia, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz