Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Wicepremier Ukrainy: Nie planujemy członkostwa w Unii Celnej

0
Podziel się:

Arbuzow poinformował, że Ukraina zamierza podpisać w Moskwie m.in. dokument ws. uregulowania ograniczeń handlowych z Rosją.

Wicepremier Ukrainy: Nie planujemy członkostwa w Unii Celnej
(Iamkrus/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
bECNqhdx

_ - Żaden z dokumentów planowanych do podpisania na posiedzeniu rosyjsko-ukraińskiej komisji międzypaństwowej w Moskwie nie przewiduje włączenia Ukrainy do Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu - _ oświadczył ukraiński wicepremier Serhij Arbuzow (na zdjęciu).

_ - Żadne z tych porozumień nie doprowadzi do naszego wejścia do Unii Celnej _ - powiedział wczoraj, występując w jednej ze stacji telewizyjnych.

Arbuzow poinformował, że Ukraina zamierza podpisać w Moskwie m.in. dokument ws. uregulowania ograniczeń handlowych z Rosją w latach 2013-2015 oraz porozumienia o współpracy w produkcji samolotów i współpracy kosmicznej.

bECNqhdz

We wtorek wizytę w Moskwie złoży prezydent Wiktor Janukowycz. Premier Azarow oświadczył w niedzielę wieczorem, że Ukraina i Rosja zamierzają wznowić rozmowy o utworzeniu trójstronnego konsorcjum z Unią Europejską ds. zarządzania ukraińskimi sieciami przesyłania gazu.

Azarow wyraził nadzieję, że posiedzenie komisji międzypaństwowej we wtorek doprowadzi do obniżenia ceny rosyjskiego gazu dla Ukrainy do _ poziomu średnich cen europejskich _.

W niedzielę przed podpisywaniem umowy o włączeniu Ukrainy do Unii Celnej przestrzegli Janukowycza uczestnicy protestów prounijnych na Majdanie Niepodległości w Kijowie, którzy nie chcą zbliżenia z Rosją i domagają się podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

_ - Jeśli umowa zostanie podpisana, Janukowycz może zostać w Moskwie i już tutaj nie wracać _ - oświadczył jeden z liderów protestów Arsenij Jaceniuk.

bECNqhdF

Czytaj więcej w Money.pl

bECNqhea
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)