Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wielka Brytania w UE. Według Camerona wspólnota wymaga reform

0
Podziel się

Brytyjski premier będzie w tym tygodniu przedstawiał swoje pomysły na Europę w kilku unijnych stolicach.

Wielka Brytania w UE. Według Camerona wspólnota wymaga reform
(Moritz Hager/World Economic Forum/CC/Flickr)
bCZOzhqZ

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron przekonuje, że miejsce jego kraju jest w Unii Europejskiej. W wywiadzie dla niemieckiego dziennika _ Sueddeutsche Zeitung _ brytyjski polityk zastrzega jednak, że Wspólnota potrzebuje gruntownych reform.

David Cameron przekonuje, że Unia Europejska dojrzała do poważnych zmian. Jego zdaniem Europa musi się przebudzić i odnaleźć w nowoczesnym świecie. Wspólnota powinna być bardziej elastyczna i konkurencyjna. Jak powiedział, kraje członkowskie nie muszą robić tych samych rzeczy, w ten sam sposób i w tym samym czasie.

David Cameron dodał, że jest absolutnie przekonany, iż reformy będą wymagały zmiany unijnych traktatów. Jego zdaniem modyfikacja traktatów jest zresztą nieunikniona w procesie ratowania strefy euro. Brytyjski premier zaznaczył, że najlepszym rozwiązaniem dla jego kraju, w którym dyskutuje się ostatnio o wyjściu z Unii Europejskiej, byłoby członkostwo w zreformowanej Wspólnocie.

Brytyjski premier będzie w tym tygodniu przedstawiał swoje pomysły na Europę w kilku unijnych stolicach. W piątek przyjedzie do Niemiec.

bCZOzhrC
KOMENTARZE
(0)