Notowania

kryzys w portugalii
15.10.2012 12:25

Wizyta Angeli Merkel w Portugalii budzi kontrowersje

Angela Merkel ma wkrótce odwiedzić Portugalię. Jej wizyta może jednak wywołać wiele negatywnych reakcji - informuje z Lizbony nasza korespondentka Adriana Bąkowska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Angela Merkel ma wkrótce odwiedzić Portugalię. Jej wizyta może jednak wywołać wiele negatywnych reakcji.

Portugalskie media ujawniły, że trzymany dotąd w tajemnicy przyjazd kanclerz Niemiec ma nastąpić 12. listopada. Angeli Merkel będzie towarzyszyć delegacja niemieckich przedsiębiorców, a sama polityk spotka się między innymi z prezydentem i premierem Portugalii.

Informacja o wizycie kanclerz wywołała falę negatywnych opinii. _ Kto wpadł na tak niedorzeczny pomysł? _, _ Mam wrażenie, że nie wyjedzie stąd żywa _ - to tylko niektóre komentarze, jakie można znaleźć w internecie.

Nie od dziś wiadomo bowiem, że Niemcy nie cieszą się obecnie najlepszą opinią wśród Portugalczyków. Mieszkańcy tego południowego kraju właśnie Berlin obarczają winą za swoją obecną sytuację i gospodarczy kryzys. Panuje przekonanie, iż międzynarodowe instytucje zmuszające Portugalię do drastycznych cięć budżetowych działają pod dyktando Merkel. Na domiar złego wizyta niemieckiej kanclerz ma się odbyć dwa dni przed zaplanowanym strajkiem generalnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel jedzie po pomoc. Chce ich rezerw Kanclerz towarzyszyć ma liczna delegacja gospodarcza, w tym szefowie wielkich koncernów notowanych w indeksie giełdowym DAX.
Nieformalne rozmowy. W rezydencji Merkel Premierzy Portugalii i Szwecji oraz kanclerz Austrii zostali zaproszeni na nieformalne rozmowy do rządowej rezydencji Angeli Merkel.
Ostre cięcia? Zlikwidowali im 13 i 14 wypłatę W 2011 roku z portugalskiego budżetu zostało wypłacone na pensje pracownicze łącznie 19,4 mld euro.
Tagi: kryzys w portugalii, angela merkel, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz