Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wlk. Brytania w Unii Europejskiej. Chcą prawa weta dla unijnych przepisów

Takich zmian domagają się konserwatywni posłowie, którzy chwalą też obecną postawę premiera wobec Wspólnoty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arpingstone/Public domain)

Ponad stu brytyjskich posłów konserwatywnych chce uzyskać dla parlamentu w Londynie możliwość wetowania unijnych praw. 95 podpisało się pod listem w tej sprawie do premiera Davida Camerona. Sześciu dalszych, jako członkowie rządu nie złożyło podpisów, ale poparło tę akcję.

List chwali premiera Camerona za obronę brytyjskich interesów w Brukseli, ale zręcznie bierze go za słowo cytując jego własną wypowiedź, że _ Parlamenty narodowe są i pozostaną prawdziwym źródłem demokratycznego mandatu i odpowiedzialności w Unii Europejskiej _. Sygnatariusze postulują więc, aby weto wobec postanowień Unii przysługiwało nie tylko samemu premierowi, ale i parlamentowi.

Autor listu do Camerona, poseł Bernard Jenkin, przypomniał dziś w gazecie niedzielnej _ The Sunday Telegraph _ niedawną wypowiedź wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Viviane Reding. Powiedziała ona: _ Potrzebna nam prawdziwa unia polityczna..., Stany Zjednoczone Europy, z Komisją jako rządem i dwoma izbami - Parlamentem Europejskim i s enatem złożonym z Państw Członkowskich. To przeciw takiemu superpaństwu protestowała Margaret Thatcher w 1990 roku swoim słynnym "No! No! No!" _- zwraca uwagę Bernard Jenkin w _ Sunday Telegraphie _.

Czytaj więcej w Money.pl
Na rynku nieruchomości rośnie kolejna bańka? Nieruchomości w Londynie podrożały w ubiegłym roku o 15 procent, zaś w Manchesterze nawet o 21 procent. Będzie krach cen?
David Cameron chce renegocjować umowę z UE Premier Wielkiej Brytanii zapowiedział też, że jego kraj może wypowiedzieć Europejską Konwencję Praw Człowieka.
"UE jest przeszkodą dla przedsiębiorczości" David Cameron zapowiada, że dąży do reformacji Unii, ale nie zrezygnuje też z przeprowadzenia referendum w sprawie opuszczenia wspólnoty.
Tagi: wielka brytania w unii europejskiej, wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, prawo, wiadmości, IAR, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz