Notowania

gaz łupkowy
27.06.2013 17:34

Wlk. Brytania: Zasoby gazu łupkowego na ponad 40 lat

Brytyjski Urząd Badań Geologicznych ocenia obecnie zasoby gazu łupkowego na prawie 37 bilionów metrów sześciennych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Skraba/REPORTER)

*Raport Urzędu Badań Geologicznych w Londynie stwierdza, że zasoby gazu łupkowego w Wielkiej Brytanii mogą być o wiele większe niż pierwotnie przypuszczano. *

Już w zeszłym roku inny raport uznał eksploatację za bezpieczną, a rząd opracował pakiet zachęt dla firm wydobywczych i lokalnych społeczności, przeważnie przeciwnych wierceniom.

Brytyjski Urząd Badań Geologicznych ocenia obecnie zasoby gazu łupkowego na prawie 37 bilionów metrów sześciennych. Firmy wydobywcze sądzą, że będą w stanie pozyskać mniej więcej 10 procent tych złóż. Jeśli geologowie się nie mylą, oznaczałoby to zapas gazu na 43 lata przy obecnym poziomie zużycia krajowego.

Kanclerz skarbu, George Osborne powiedział telewizji BBC, że ostateczna zgoda na eksploatację gazu łupkowego będzie zależeć od lokalnych samorządów, które powinny w tym widzieć wymierne korzyści, przede wszystkim mniejsze rachunki dla mieszkańców.

Brytyjskie Ministerstwo Energii i Zmian Klimatycznych oświadczyło, że gaz łupkowy ma potencjał przyczynić się do bezpieczeństwa energetycznego kraju, inwestycji i wzrostu gospodarczego.

Czytaj więcej w Money.pl
Mają najwieksze złoża gazu łupkowego? Pierwsze nieoficjalne informacje o szacowanych przez brytyjskie służby geologiczne zasobach gazu łupkowego mówią nawet o 48 bilionach metrów sześciennych.
Wisent Oil&Gas będzie szukać w Polsce ropy łupkowej Wisent podpisał z United Oilfield Services (UOS) umowę o strategicznym partnerstwie przy poszukiwaniu, rozpoznawaniu i w zakresie technologii wydobycia z niekonwencjonalnych złóż węglowodorów
Wielka Brytania znów nie zgadza się z Unią Cel ten jest ambitny, ale według nas możliwy do osiągnięcia a także konieczny, jeśli chcemy ograniczyć tempo zmian klimatycznych - napisał w oświadczeniu Edward Davey.
Tagi: gaz łupkowy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz