Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Monti o kryzysie polityki i przywództwa w Europie

0
Podziel się:

W wystąpieniu na Uniwersytecie Europejskim we Florencji Mario Monti oświadczył, że kryzys polityki to między innymi rezultat postawy mediów.

Włochy: Monti o kryzysie polityki i przywództwa w Europie
(FriendsofEurope/CC/Flickr)

Premier Włoch powiedział, że w Europie panuje kryzys przywództwa i polityki, wynikający między innymi z tego, że politycy w wielu krajach unikają podejmowania niepopularnych decyzji. Tę ocenę przedstawił w przemówieniu z okazji Dnia Europy.

W wystąpieniu na Uniwersytecie Europejskim we Florencji Mario Monti oświadczył, że kryzys polityki to między innymi rezultat postawy mediów, które jego zdaniem _ kształtują spojrzenie opinii publicznej w krótkiej perspektywie i prowadzą do tego, że politycy z wielu krajów są coraz mniej liderami, a coraz bardziej podążają za innymi . - W konsekwencji zaś politycy uciekają przed niepopularnymi decyzjami, które mogłyby przynieść korzyści w długiej perspektywie _ - dodał.

Profesor Monti po raz kolejny mówił o konieczności działań na rzecz wzrostu gospodarczego w krajach UE. Wyjaśnił zarazem, że jego rząd _ nie ma żadnego zamiaru obalać zasad dyscypliny budżetowej . - Kanclerz Angela Merkel wie, że nie musi się obawiać tego, że włoskie propozycje będą sprzeczne z tą zasadą _ - zapewnił.

Monti wyraził przypuszczenie, że od 6 maja, czyli wyborów prezydenckich we Francji i parlamentarnych w Grecji, szefowa niemieckiego rządu _ jest bardziej zainteresowana tym, by znaleźć drogę dla większego wzrostu w Europie _.

Włoski premier zauważył: _ Kwestią chwili obecnej jest nie tylko wzrost, ale także to, jak pogodzić integrację z demokracją _. Ocenił, że nie należy krytykować instytucji unijnych, bo problemy są _ natury krajowej _.

Media odnotowały, że Mario Monti, forsujący politykę jak największych oszczędności w administracji państwowej, pojechał z Rzymu do Florencji pociągiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Włoch o wyborach. "To konieczne" Premier odniósł się do porażki Nicolasa Sarkozy'ego, jednego z architektów antykryzysowej polityki UE i zwycięstwa socjalisty Francois Hollande'a oraz sukcesu partii konserwatywnej w Grecji.
Niemcy gotowe dołożyć więcej. Pod warunkiem Nowo powołany premier Mario Monti przeforsował we włoskim parlamencie pakiet oszczędnościowy o wartości 30 mld euro.
Mają najwyższe pensje w Europie, a protestują Izba Deputowanych zakwestionowała raport na temat zarobków parlamentarzystów, z którego wynika, że ich uposażenia są najwyższe w Europie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)