Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: "Nawrócony" boss kamorry wzywa mafiosów, by zrobili to samo

0
Podziel się:

50-letni Iovine, odbywający karę dożywocia, to jeden z czterech najważniejszych byłych bossów potężnego klanu neapolitańskiej mafii, Casalesi.

Włochy: "Nawrócony" boss kamorry wzywa mafiosów, by zrobili to samo
(Wojciech Strozyk/Reporter)
bEUwStxh

_ Nawrócony _ boss kamorry Antonio Iovine, który od niedawna współpracuje z włoskim wymiarem sprawiedliwości, wezwał w piątek innych mafiosów, by zrobili to samo. Apel wystosował składając zeznania na procesie polityka oskarżonego o współpracę z mafią.

50-letni Iovine, odbywający karę dożywocia, to jeden z czterech najważniejszych byłych bossów potężnego klanu neapolitańskiej mafii, Casalesi. Ze względu na swą bardzo silną pozycję nazywany był _ ministrem finansów _ gangu; kontrolował jego gigantyczny majątek, inwestycje i powiązania ze światem biznesu.

Podczas procesu byłego burmistrza miasta Villa Literno w regionie Kampania, Enrico Fabozziego, oskarżonego o powiązania z Casalesi, Iovine powiedział: _ Byłoby dobrze, gdyby wszyscy, którzy mnie znają, wzięli przykład ze mnie i złożyli wyjaśnienia sędziom _.

bEUwStxj

W czasie telekonferencji między więzieniem o zaostrzonym rygorze i salą sądową były boss podkreślił, że jeszcze przed swym aresztowaniem w 2010 roku (po 15 latach poszukiwań) zrozumiał, że gang Casalesi _ nie ma przyszłości _ i że przekonanie to umocniło się w nim w kolejnych latach. _ Klan Casalesi już nie istnieje _ - oświadczył jego były boss.

We wcześniejszych zeznaniach Iovine ujawnił, że wszyscy burmistrzowie, którzy wygrywali wybory na terenach kontrolowanych przez neapolitańską mafię, brali od niej pieniądze i byli jej podporządkowani.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUwStxK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)