Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Włochy: Więźniowie z kolonii karnej produkują wino

0
Podziel się:

Kolonia karna słynie z różnych eksperymentalnych zasad odbywania wyroku i resocjalizacji poprzez pracę, głównie w rolnictwie.

Włochy: Więźniowie z kolonii karnej produkują wino
(LaertesCTB/cc/Flickr)

Na wysepce Gorgona u wybrzeża Toskanii więźniowie produkują wino, które wkrótce trafi do najlepszych sklepów i restauracji we Włoszech. To rezultat współpracy znanego rodu producentów wina z 700-letnią tradycją i dyrekcji zakładu karnego, który tam się znajduje.

Na najmniejszej wyspie Archipelagu Toskańskiego, położonej 37 kilometrów od stałego lądu, około 70 mieszkańców żyje od lat obok pięćdziesięciu więźniów, osadzonych tam w kolonii karnej, utworzonej w 1869 roku.

Przyjazd na wyspę wymaga zgody władz. Nie wolno również bez pozwolenia zbliżać się do niej na odległość mniejszą niż 2 mile morskie.

Kolonia karna słynie z różnych eksperymentalnych zasad odbywania wyroku i resocjalizacji poprzez pracę, głównie w rolnictwie. Więźniowie mają na wyspie swobodę poruszania się.

Część jej obszaru należy do znanej rodziny producentów wina Frescobaldi. Podpisała ona porozumienie z włoskimi władzami więziennymi o współpracy, której rezultatem jest 2700 butelek wysokiej jakości białego wina o nazwie _ Gorgona _. W czerwcu zadebiutuje ono w winiarniach i lokalach w całych Włoszech.

Porozumienie, nazwane _ Frescobaldi dla Gorgony _, zostało uznane za wzorcowy projekt we Włoszech, gdzie gigantycznym problemem są bardzo przepełnione więzienia. Przypomina się, że w większości zakładów karnych więźniowie przebywają w celach przez 22 godziny na dobę i tylko niewielu z nich pracuje.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/15/m222735.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wlochy;berlusconi;skazany;na;rok;wiezienia,74,0,1264970.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Berlusconi skazany na rok więzienia Były premier Włoch oskarżony był o naruszenie w 2005 roku tajemnicy śledztwa przez opublikowanie w swojej gazecie zapisu podsłuchu rozmowy telefonicznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/3/m34307.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/winobranie;we;wloszech;jesienne;upaly;przyspieszyly;zbiory,237,0,1182445.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Włoskie wino rekordowo drogie? Oto powód Upały, które powróciły do środkowych i południowych Włoch wraz z falą gorącego powietrza z Afryki, przyspieszyły tegoroczne winobranie. Zakończy się ono jeszcze w październiku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/m112338.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/skandal;polityczny;we;wloszech;senator;w;wiezieniu,68,0,1109572.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) To największy skandal finansowy w polityce Prosto z parlamentu w Rzymie do więzienia pojechał włoski senator Luigi Lusi, oskarżony o sprzeniewierzenie i przywłaszczenie sobie około 25 milionów euro z kasy ugrupowania, którego był skarbnikiem. To największy skandal finansowy w polityce ostatnich lat.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)