Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w strefie euro
13.07.2011 14:31

Włosi biorą się do roboty. Oszczędzą 47 mld?

Program oszczędnościowy rządu Silvio Berlusconiego ma dać 47 mld euro wpływów do budżetu do 2014 r. i zmniejszyć dług publiczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

W piątek wieczorem włoski parlament zakończy prace nad programem oszczędnościowym rządu Silvio Berlusconiego. Ma on przynieść dodatkowych 47 mld euro wpływów do budżetu do 2014 r. i doprowadzić do zmniejszenia obecnego długu publicznego wynoszącego 119 procent PKB.

Z przyjętego programu prac parlamentu wynika, że w piątek o godzinie 19 w Izbie Deputowanych odbędzie się głosowanie nad przyjętym w czerwcu pakietem oszczędnościowym. Senat zajmie się nim w jutro. Prace przyspieszono tym samym o kilka tygodni.

Centroprawicowa włoska koalicja nalegała na to, aby prace nad tym dokumentem zakończyły się jeszcze w tym tygodniu. Uchwalenie programu ma być, jak podkreślono, mocnym sygnałem dla mediolańskiej giełdy na jej otwarcie w poniedziałek rano. W ostatnich dniach na giełdzie tej zanotowano znaczne spadki, które zdaniem komentatorów były rezultatem poważnych trudności strefy euro oraz, dodatkowo, ataku spekulacyjnego na Włochy.

Minister finansów Giulio Tremonti oświadczył, że rząd przyspieszy niezbędne reformy i szybko wprowadzi program oszczędnościowy w życie. Podobne zapewnienie złożył dzień wcześniej premier Berlusconi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t150889.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/jest;nowy;pomysl;na;ratowanie;grecji,178,0,872114.html) Jest nowy pomysł na ratowanie Grecji Ministrowie finansów strefy euro wymyślili jak zmniejszyć długi bankruta aż o 70 mld euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t47093.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strach;na;rynku;wszyscy;zaplacimy;podatki;kredyty;,28,0,870684.html) Strach na rynku. Wszyscy zapłacimy: podatki, kredyty... Frank szwajcarski rekordowo drogi. Indeksy giełd osuwają się w dół. Wszystko przez obawy o wypłacalność Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t136821.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/bugaj;maja;dramatyczny;klopot;my;mozemy;skorzystac,216,0,870872.html) Bugaj: Mają dramatyczny kłopot. My możemy skorzystać Przy problemach USA, Grecji i Włoch nasza sytuacja może być relatywnie lepsza.
Tagi: kryzys w strefie euro, silvio berlusconi, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, unia, pieniądze, gospodarka polska, fundusze unijne, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz