Notowania

policja skarbowa
27.01.2014 17:26

Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała 130 mln podróbek

Policja skarbowa zwróciła uwagę na wzrost liczby przejętych podróbek o jedną czwartą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CrazyD/iStockphoto)

W ogłoszonym dziś raporcie policja skarbowa zwróciła uwagę na wzrost liczby przejętych podróbek o jedną czwartą.

Wśród skonfiskowanych artykułów - wyjaśniono - znajdują się zarówno te, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla konsumentów ze względu na brak certyfikatów bezpieczeństwa, jak i te ze sfałszowanym miejscem produkcji czy też marką.

Nie dopuszczono do sprzedaży, także w internecie, 22 milionów sztuk odzieży, 13 milionów zabawek, 42 milionów urządzeń elektronicznych oraz 53 milionów artykułów kosmetycznych i higienicznych, części zamiennych do samochodów.

Gwardia Finansowa postawiła łącznie zarzuty 9445 osobom. Wśród nich ponad 250 zostało oskarżonych o przynależność do organizacji przestępczych wyspecjalizowanych w produkcji i sprzedaży podrobionych towarów.

Włoska policja skarbowa poinformowała ponadto, że w ramach walki z plagą importowanych głównie z Chin i produkowanych na miejscu podróbek przeprowadziła w 2013 roku blisko 11,5 tysiąca operacji, czyli średnio 30 dziennie.

Za regiony, gdzie na największą skalę kwitnie proceder produkcji podróbek i ich importu, uznano Toskanię, Kampanię, Wenecją Euganejską, Lombardię i Lacjum.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: policja skarbowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz