Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wolfgang Schaeuble gotowy do przewodzenia eurogrupie

0
Podziel się:

Jako niemiecki minister finansów i tak muszę być bardzo zaangażowany - stwierdził znany polityk.

Wolfgang Schaeuble gotowy do przewodzenia eurogrupie
(photo-service.europarl.europa.eu)

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble (na zdj.) potwierdził swoją gotowość do objęcia funkcji przewodniczącego eurogrupy, skupiającej ministrów finansów 17 państw strefy euro.

- _ Jako niemiecki minister finansów i tak muszę być bardzo zaangażowany _ - powiedział Schaeuble w wywiadzie z tygodnikiem _ Welt am Sonntag _. - _ Dlatego nie mówię, tak jak inni, że pod żadnym pozorem nie chcę przewodniczyć eurogrupie _ - dodał.

Niemiecki polityk nie uważa też, by pozostali członkowie eurogrupy byli przeciwni jego kandydaturze. Jak powiedział, bardzo zależy mu na tym, by eurogrupa nadal wypełniała swoje zadania tak dobrze, jak pod przewodnictwem obecnego szefa, premiera Luksemburga Jean-Claude'a Junckera, który przestaje pełnić tę funkcję w czerwcu.

Według Schaeublego wspólna waluta europejska ma przed sobą dobrą przyszłość. - _ Jestem w stanie sobie wyobrazić, że za 10 lat wszyscy członkowie UE będą mieć euro - powiedział. - Być może również takie kraje, jak Norwegia i Szwajcaria _ - dodał.

Decyzja w sprawie nowego szefa eurogrupy zapaść ma już w nadchodzącym tygodniu. Na razie nie jest jasne, czy kandydaturę Schaeublego popiera nowy prezydent Francji, socjalista Francois Hollande. Być może będzie to temat jego wtorkowego spotkania z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Berlinie.

Czytaj więcej w Money.pl
Porażka Greków. Nie potrafią się dogadać _ Naród zlecił nam współpracę. Mam nadzieję, że na następnym posiedzeniu wszyscy lepiej się zastanowią. _
Wielkie zagrożenie dla UE. Chcą obniżyć ratingi wszystkim krajom Według agencji Fitch najbardziej narażone na to są Francja, Włochy, Hiszpania, Irlandia i Belgia.
Od dziś UE może rządzić Polską. Oficjalnie Polska może oddać kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)