Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory prezydenckie w Czechach. Premier Neczas składa gratulacje

0
Podziel się:

Premier zdaje sobie sprawę, że jego gabinet, który ma zaledwie 8-procentowe poparcie nie będzie mieć łatwego życia z nową głową państwa.

Wybory prezydenckie w Czechach. Premier Neczas składa gratulacje
(PAP/EPA)

Premier Czech Petr Neczas po wyborze Milosza Zemana na prezydenta zaapelował do ludzi o zaprzestanie sporów i złagodzenie napięć w społeczeństwie. Socjaldemokrata Zeman wygrał wczoraj II turę wyborów z przewagą 10 procent nad konserwatystą Karelem Schwarzenbergiem.

Neczas kierujący koalicyjnym rządem prawicy był niezwykle spięty podczas wygłaszania oświadczenia po ogłoszeniu wyników wyborów. Premier złożył Miloszowi Zemanowi gratulacje z okazji odniesionego zwycięstwa.

- _ Jestem przekonany, że obaj kandydaci na prezydenta po zakończeniu kampanii przyczynia się do uspokojenia atmosfery w kraju _ - stwierdził Neczas.

Premier Neczas zdaje sobie sprawę z tego, że jego gabinet, który ma zaledwie 8-procentowe poparcie nie będzie mieć łatwego życia z nową głową państwa. Zeman w wypowiedzi dla Czeskiej Telewizji powiedział, że jest za jak najwcześniejszymi wyborami parlamentarnymi. Następca Vaclava Klausa urząd prezydenta obejmie 8 marca.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski gratuluje i zaprasza do Warszawy Milosz Zeman będzie pierwszym w historii Czech prezydentem wybranym w wyborach powszechnych.
Pierwszy taki prezydent w historii Czech Niemal 10-procentowa przewaga Zemana nad Schwarzenbergiem jest dużym zaskoczeniem. Nikt nie spodziewał się, że wygra aż taką różnicą głosów.
Zeman na czele prezydenckiego wyścigu Lewicowy kandydat wyprzedza zdecydowanie lidera konserwatystów Karela Schwarzenberga.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)