Notowania

wybory w grecji
01.06.2012 07:02

Wybory w Grecji: Nowa Demokracja prowadzi w sondażu

Na drugim miejscu znalazła się przeciwna oszczędnościom lewicowa koalicja SYRIZA.

Podziel się
Dodaj komentarz
(solidnet_photos/CC/Flickr)

Konserwatywna Nowa Demokracja, która popiera uzgodnione z UE oszczędności, prowadzi w najnowszym sondażu przez zaplanowanymi na 17 czerwca wyborami parlamentarnymi w Grecji. Na drugim miejscu jest przeciwna tym oszczędnościom lewicowa koalicja SYRIZA.

Z sondażu, którego rezultaty opublikowała gazeta _ Ta Nea _, wynika, że na Nową Demokrację głosowałoby 26,1 proc. ankietowanych. SYRIZA mogłaby liczyć na 23,6 proc. głosów. Na trzecim miejscu z 9,9 proc. znalazła się w tym sondażu partia PASOK, która także popiera program oszczędności.

W poprzednim badaniu, przeprowadzonym 26 maja przez tych samych ankieterów, Nowa Demokracja miała blisko 6 punktów przewagi nad koalicją SYRIZA.

Nowe wybory, które odbędą się 17 czerwca, są uważane za decydujące dla dalszego członkostwa Grecji w strefie euro.

Grecja musi przeprowadzić nowe wybory, ponieważ w wyniku majowego głosowania parlament został podzielony między siły popierające warunki uzyskania od UE i MFW pomocy finansowej i sprzeciwiające się im. Dwie partie, które w ostatnich dziesięcioleciach zdominowały grecką scenę polityczną - Nowa Demokracja i socjalistyczny PASOK - nie zdołały uzyskać wystarczającej większości.

Czytaj więcej w Money.pl
Radykalizacja kraju UE. Niepokojące wyniki Poparcie dla SYRIZY - partii przeciwnej reformom narzucanym przez zagranicznych kredytodawców Grecji - wzrosło o 9 pkt. procentowych.
Szefowa MFW: Bardziej obchodzą mnie dzieci w Afryce niż Grecja Christine Lagarde straciła cierpliwość. Dla Aten nadszedł czas spłaty długów.
Niespodziewany obrót spraw w Grecji. To przełom? _ - Pakiety pomocowe trafiły do kosza na śmieci, do beczki bez dna - _przyznaje przywódca radykalnej, lewicowej partii SYRIZA.
Tagi: wybory w grecji, grecja, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz