Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Grecji okiem satyryków. Zobacz galerię

0
Podziel się:

Panujące w kraju nastroje najlepiej oddają publikowane we wszystkich największych dziennikach rysunki.

Wybory w Grecji okiem satyryków. Zobacz galerię
(Anna Anagnostopulu/Money.pl)
bEKyQEHV

Jakiej Grecji chcemy? Historyczne wybory - głosi nagłówek ateńskiej gazety _ Ta Nea _. Jutrzejsze głosowanie to temat numer jeden we wszystkich najważniejszych greckich dziennikach.

_ Ta Nea _ poprosiła liderów największych partii by przekonali czytelników, dlaczego powinni głosować właśnie na nich. Liberalny _ Eleftheros Typos _pokazuje, jak rozkładają się głosy w poszczególnych województwach, a populistyczny tygodnik _ Proto Thema _ poświęca sporo miejsca wczorajszej demonstracji zwolenników Nowej Demokracji.

Satyryczne rysunki w greckiej prasie

  • fot: Anna Anagnostopulu/ Money.pl
  • fot: Anna Anagnostopulu/ Money.pl
  • fot: Anna Anagnostopulu/ Money.pl [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/satyryczne-rysunki-w-greckiej-prasie-g422083.html) Z kolei opiniotwórczy dziennik _ Kathimerini _alarmuje, że w ciągu ostatnich dwóch dni, w czwartek i piątek, z greckich banków wypłacono 10 miliardów euro. Przedwyborcza gorączka nie porusza jednak turystów, którzy zdają się być nieświadomi, że jutro rozstrzygną się losy strefy euro. Beztrosko opalają się na plaży i fotografują na tle zabytków - pisze gazeta. Panujące w Atenach nastroje najtrafniej jednak oddają publikowane w prasie, satyryczne rysunki.
bEKyQEHX

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja oburzona. "To podkopanie demokracji" Greccy politycy jednym głosem wyrazili dzisiaj oburzenie z powodu prowokacji, jaką jest według nich zamieszczenie w niemieckim wydaniu _ Financial Times Deutschland _.
Od tego zależy, czy kraj upadnie na kolana Cypr jest bliski zebrania środków na dokapitalizowanie swego drugiego co do wielkości banku, zagrożonego ze względu na powiązania z Grecją.
Obiecuje Grekom, że nie wyjdą ze strefy euro Przywódca SYRIZY Aleksis Cipras obiecał, że wybory 17 czerwca doprowadzą do zmiany warunków porozumienia jakie Grecja podpisała z UE i MFW.
bEKyQEIy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)