Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory we Francji. Hollande wyprzedził w sondażach Sarkozy'ego

0
Podziel się:

Według opublikowanego sondażu ośrodka BVA Hollande może liczyć w najbliższą niedzielę na 29,5 proc. głosów, a Sarkozy na 27,5 proc. - podaje dziennik Le Parisien.

Wybory we Francji. Hollande wyprzedził w sondażach Sarkozy'ego
(PAP/EPA)

Na cztery dni przed pierwszą turą wyborów prezydenckich we Francji socjalista Francois Hollande (na zdj.) wyprzedza o dwa punkty procentowe swego największego rywala, prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

Według opublikowanego sondażu ośrodka BVA Hollande może liczyć w najbliższą niedzielę na 29,5 proc. głosów, a Sarkozy na 27,5 proc. - podaje na swojej stronie internetowej dziennik _ Le Parisien _. W porównaniu z badaniem z 11-12 kwietnia Hollande stracił pół punktu procentowego, a Sarkozy tyle samo zyskał.

Tymczasem w drugiej turze, zaplanowanej na 6 maja, socjalista ma pokonać kandydata centroprawicy z przewagą aż 12 punktów procentowych: 56 do 44.

Ostatni sondaż przeprowadzono telefonicznie i przez internet na grupie 1181 dorosłych osób w poniedziałek i wtorek, a więc po wielkich mityngach wyborczych, które odbyły się w weekend.

Trzecie miejsce w badaniach utrzymała szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen z 14-procentowym poparciem, co oznacza spadek notowań o jeden punkt procentowy w porównaniu z badaniem z 11-12 kwietnia. Poparcie dla kandydata skrajnej lewicy Jean-Luca Melenchona utrzymuje się niezmiennie na poziomie 13 procent, z kolei centrysta Francois Bayrou zyskał jeden punkt i może liczyć na 12 proc. głosów.

Poparcie dla pozostałej piątki kandydatów oscyluje wokół jednego procenta. Cztery procent ankietowanych nie wyraziło swoich preferencji wyborczych dotyczących pierwszej, a 14 proc. - drugiej tury głosowania.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/51/m46899.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory;we;francji;kamapania;na;ostatniej;prostej,45,0,1067821.html) *Sarkozy straci władzę? Sondaże wskazują... * Sondaże wciąż wskazują, że szanse na reelekcję Nicolasa Sarkozy'ego maleją, a faworytem wyborów pozostaje socjalista Francois Hollande. Z kolei z opublikowanego wczoraj sondażu instytutu opinii publicznej CSA wynika, że na Hollande'a chce zagłosować w niedzielę 29 proc. respondentów, a na Sarkozy'ego o pięć punktów procentowych mniej. W drugiej turze kandydat Partii Socjalistycznej również zwycięża: chce na niego oddać głos 58 proc. ankietowanych, a na kandydata Unii na rzecz Ruchu Ludowego - 42 proc.

Le Pen zamierza poprzeć 17 proc. ankietowanych, Melenchona - 15 proc., a Bayrou - 11 proc.

W sondażu tym 63 proc. badanych jest pewnych swego wyboru w pierwszej turze, a 77 proc. w drugiej. Ankietę przeprowadzono przez telefon w poniedziałek i wtorek na grupie 1005 dorosłych osób.

O Francji czytaj więcej w Money.pl
Zacięty wyścig o fotel prezydenta Francji O najwyższy urząd w państwie ubiega się 10 kandydatów, jednak głównymi faworytami są obecny centroprawicowy prezydent Nicolas Sarkozy i kandydat socjalistów Francois Hollande.
Nie chcą ich w Unii. Muszą czekać pięć lat _ Zasada negocjacji została wprowadzona. To prezydent Jacques Chirac ją zaakceptował. Negocjacje są w toku _
Sarkozy ma pomysł na wygraną w wyborach _ - Czuję wznoszącą falę - _ powiedział obecny prezydent Francji w najnowszym wywiadzie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)