Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wyjście Grecji ze strefy euro wykluczone

0
Podziel się

Spekulacje o wyjściu Grecji ze strefy euro mają związek z trudnościami, jakie ten kraj ma ze spełnieniem warunków stawianych przez partnerów w eurolandzie w zamian za pomoc finansową.

Wyjście Grecji ze strefy euro wykluczone
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEgjiMER

Zgodnie z Traktatem z Lizbony wyjście lub wyrzucenie państwa ze strefy euro nie jest możliwe - powiedział rzecznik Komisji Europejskiej. Dodał, że udział w strefie euro jest nieodwracalny i jest to zarówno stanowisko prawne, jak i polityczne KE.

- _ W tej chwili nie ma żadnej dyskusji na temat (wyjścia Grecji ze strefy euro) _ - zapewnił kilkakrotnie na codziennym briefingu KE rzecznik komisarza ds. walutowych i gospodarczych Olli Rehna, Amadeu Altafaj.

To reakcja na wypowiedzi holenderskiego ministra finansów Jana Keesa de Jagera, który oznajmił, że jeśli jakiś kraj nie chce lub nie może spełnić wymagań Paktu Stabilności i Wzrostu, to powinien sam wystąpić ze strefy euro. - _ Nie ma innego rozwiązania niż wyjście. Jeśli nie można dotrzymać zasad gry, wówczas trzeba ją opuścić _ - powiedział Jan Kees de Jager podczas na konferencji prasowej w Hadze.

bEgjiMET

Spekulacje o wyjściu Grecji ze strefy euro mają związek z trudnościami, jakie kraj ten ma ze spełnieniem warunków stawianych przez partnerów w eurolandzie w zamian za pomoc finansową. W zeszłym tygodniu misja ekspertów Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego (tzw. trójka) w Atenach została przerwana, gdy międzynarodowi inspektorzy stwierdzili, że Grecji nie uda się przeprowadzić zakładanych w tym roku cięć budżetowych.

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble ponownie ostrzegł, że jeśli Grecja nie wdroży obiecanych reform, to nie otrzyma kolejnej transzy pomocy z programu ratunkowego. Ocenił też, że debata o drugim pakiecie dla Aten jest _ przedwczesna _.

Więcej o kłopotach Grecji czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t95076.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/lewandowski;dla;money;pl;koniec;z;kretactwami;grekow,94,0,905054.html) Lewandowski dla Money.pl: Koniec z krętactwami Greków Unijny komisarz ds. budżetu mówi, które kraje UE są najbardziej skłonne do reform i co napawa go optymizmem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t94164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/trybunal;zdecydowal;pomoc;dla;grecji;jest;,121,0,904569.html) Trybunał zdecydował. Pomoc dla Grecji jest... Zobacz, co orzekł niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t100297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/grecy;nie;odpuszcza;szykuja;kolejne;strajki,133,0,905093.html) Grecy nie odpuszczą. Teraz strajkować będą... Greccy taksówkarze, lekarze i śmieciarze ogłosili plany kolejnej rundy protestów przeciwko oszczędnościom, które podejmuje rząd, aby sprostać warunkom udzielenia pomocy przez kredytodawców zadłużonemu krajowi.
bEgjiMFu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)