Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zadłużenie Grecji. Co dalej?

0
Podziel się:

W listopadzie międzynarodowi kredytodawcy zadecydują o przyszłości zadłużenia Aten - poinformowały greckie media.

Zadłużenie Grecji. Co dalej?
(AP/Fotolink/East News)
bEUrtvuJ

Międzynarodowi kredytodawcy Grecji zadecydują w listopadzie na konferencji na wysokim szczeblu o przyszłości jej zadłużenia - poinformowały greckie media.

Powołując się na koła rządowe, greckie radio państwowe podało, że konferencja ta odbędzie się w dniach 15 i 16 listopada w siedzibie Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Waszyngtonie. Wiadomość tę powtórzyła jedna z prywatnych stacji telewizyjnych, która powołała się na źródła w MFW w Stanach Zjednoczonych.

Zmagająca się z głębokim kryzysem Grecja wygospodarowała w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy bieżącego roku ponownie dodatnie saldo pierwotne budżetu - czyli nadwyżkę dochodów państwa nad jego wydatkami, ale bez kosztów obsługi długu publicznego. Nadwyżka ta za okres od stycznia do lipca 2014 roku wyniosła 3,2 mld euro.

bEUrtvuL

Również rok 2013 Grecja zamknęła po raz pierwszy od 10 lat dodatnim pierwotnym saldem budżetu - wtedy w kwocie 1,5 mld euro. Wskaźniki te mają decydujące znaczenie dla obradujących w ramach eurogrupy ministrów finansów państw strefy euro, którzy widzą perspektywę złagodzenia obowiązujących Ateny warunków kredytowych w razie utrzymania takiej nadwyżki.

Czytaj więcej w Money.pl
Plan ratowania Grecaji pochłonie 173 mld euro Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) odblokował wartą 3,4 mld euro kolejną transzę kredytu pomocowego dla Grecji.
"Niezwykłe" postępy Grecji w redukcji długów Analitycy podnieśli ocenę wiarygodności kredytowej Grecji.
bEUrtvvm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)