Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
05.04.2013 15:41

Zwolnienia w Oplu. Angela Merkel spotka się z szefami General Motors

Przygotowany przez GM program naprawczy firmy przewiduje m.in. zamknięcie do końca 2014 roku fabryki samochodów w Bochum.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel spotka się z kierownictwem amerykańskiego koncernu samochodowego General Motors - poinformował zastępca rzecznika niemieckiego rządu Georg Streiter.

Według niego tematem rozmów, które odbędą się w urzędzie kanclerskim w Berlinie, może być również sytuacja w należącej do General Motors niemieckiej firmie Opel.

Jak zaznaczył Streiter, zorganizowane z inicjatywy GM spotkanie z panią kanclerz wiąże się z tym, że zarząd koncernu obraduje od czasu do czasu za granicą, a w bieżącym roku po raz pierwszy od 20 lat ponownie w Niemczech. Minister gospodarki Niemiec Philipp Roesler z liberalnej Partii Wolnych Demokratów (FDP) nie będzie w czwartek obecny w urzędzie kanclerskim ze względu na zaplanowaną wcześniej wizytę w Turcji.

Opel zanotował w ubiegłym roku stratę w wysokości 1,3 mld euro. Przygotowany przez GM program naprawczy firmy przewiduje m.in. zamknięcie do końca 2014 roku jej fabryki samochodów w Bochum, zatrudniającej obecnie 3,2 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy oburzeni. "Dobito perfidnego targu" Amerykański koncern General Motors rozgrywa przeciw sobie załogi europejskich zakładów - pisze niemiecki dziennik _ Sueddeutsche Zeitung _.
Angela Merkel najpopularniejszym politykiem Równie silną pozycję co Merkel ma jej partia CDU/CSU.
Strajk w fabryce Opla. "To małoduszność" Z powodu dramatycznego spadku popytu na rynku europejskim, Opel zaprzestanie w roku 2016 produkcji samochodów w zakładach w Bochum.
Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, unia, fundusze unijne, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz