Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Olszewski
|
aktualizacja

Utrzymaj swój turystyczny biznes w dobie kryzysu

2
Podziel się:

Prowadzisz biznes turystyczny lub okołoturystyczny w Polsce Wschodniej? Potrzebujesz środków na utrzymanie firmy w kryzysie? Z Pożyczką na rozwój turystyki nie musisz martwić się o wynagrodzenie pracowników i opłaty.

Utrzymaj swój turystyczny biznes w dobie kryzysu
Utrzymaj swój turystyczny biznes w dobie kryzysu (materiały partnera)

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19 jest szczególnie dotkliwa dla branży turystycznej. Specjalne rozwiązania jakie przygotował Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej mają pomóc przedsiębiorcom z Polski Wschodniej w przetrwaniu kryzysu, a tym samym ochronić miejsca pracy.

Pożyczka na rozwój turystyki

Firmom prowadzącym biznes turystyczny lub okołoturystyczny w Polsce Wschodniej w trudnej sytuacji pomoże Pożyczka na rozwój turystyki, udzielana na korzystniejszych warunkach. Teraz możesz nie tylko finansować inwestycje, ale również w całości pokryć wydatki związane z utrzymaniem swojej działalności gospodarczej. Wynagrodzenia dla pracowników, opłaty za media czy ubezpieczenia, to jedne z przykładów wykorzystania środków na cele płynnościowe. Oprócz tego, przedsiębiorca może opłacić bieżące wydatki, takie jak gaz, prąd, najem powierzchni czy zakup towarów.

Do pół miliona złotych

Z ułatwień mogą skorzystać nie tylko firmy, które chcą ubiegać się o wsparcie finansowe, ale również te, które spłacają już Pożyczki z projektu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka.

Przedsiębiorcy mogą uzyskać pożyczkę w wysokości maksymalnie 500 tys. zł, jeśli prowadzą biznes na terenie Polski Wschodniej, w województwie podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim lub podkarpackim. Ułatwienia, na jakie możesz liczyć, to m.in. dodatkowa, 6-miesięczna karencja oraz półroczne wakacje kredytowe, które wydłużą okres spłaty, a także obniżone oprocentowanie czy brak wkładu własnego.

Ułatwienia w spłacie obejmują:

  • dodatkową, 6-miesięczną karencję w spłacie kapitału,
  • 6-miesięczne wakacje kredytowe,
  • możliwość opłacenia do 100% bieżących wydatków, tj. wynagrodzenia, opłaty za media, gaz, prąd, ubezpieczenia, najem powierzchni czy zakup towarów,
  • wydłużenie okresu spłaty do 7 lat, bez względu na kwotę pożyczki (wcześniej powyżej 250 tys.),
  • obniżenie oprocentowania,
  • brak wymaganego wkładu własnego

Jak skorzystać z pomocy?

Aby móc otrzymać finansowanie na korzystniejszych warunkach, należy zwrócić się do instytucji finansującej, udzielającej pożyczki w regionie. Przedsiębiorcy mogą już uruchomioną pożyczkę inwestycyjną przekształcić w pożyczkę obrotową, a także skorzystać z dodatkowej karencji, wakacji kredytowych czy obniżonego oprocentowania. Aby skorzystać z powyższych ułatwień, przedsiębiorca powinien złożyć uzasadniony wniosek do instytucji finansującej, która udzieliła pożyczki.

Gdzie po pożyczkę?

Pożyczek udzielają instytucje finansujące w regionach Polski Wschodniej. W województwie lubelskim to Lubelska Fundacja Rozwoju, w województwie podkarpackim – Agencja Rozwoju Regionalnego MARR SA, w województwie podlaskim – Fundusz Wschodni Sp. z o.o., w województwie świętokrzyskim – Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości, a w województwie warmińsko-mazurskim – Działdowska Agencja Rozwoju SA.

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE
Fundusz Wschodni Sp. z o.o.
ul. Piękna 1, 15-282 Białystok
biuro@funduszwschodni.pl

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Działdowska Agencja Rozwoju S.A.
ul. Władysława Jagiełły 15, 13-200 Działdowo
darsa@darsa.pl

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE
Lubelska Fundacja Rozwoju
ul. Rynek 7, 20-111 Lublin
info@pozyczkaunijna.pl

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE
Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości
ul. Staszica 2A, 26-200 Końskie
kswp@kswp.org.pl

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
Agencja Rozwoju Regionalnego "MARR" S.A.
ul. Chopina 18, 39-300 Mielec
marr@marr.com.pl

Więcej informacji można znaleźć na stronie bgk.pl/turystyka i na stronach instytucji finansujących.

Projekt realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego i finansowany ze środków Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej.

Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie pożyczki na rozwój turystyki uzależnione jest od analizy zdolności kredytowej. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
ja
4 lata temu
Właśnie teraz okazuje się, kto jest przygotowany na czarną godzinę, jak zarządzał swoimi pieniędzmi, kto zył ponad stan. W ksiażce pt. Emeryt.ura nie jest Ci potzree.bna autor pisał o możliwości wystąpienia takiecgo kryzysu, że może nas spotkać coś takiego jak brak pracy, zwolnienie, choroba, pokazywał jak budować majątek by zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo.
Berek
4 lata temu
Za PO byłaby jedna odpowiedz..."trzeba sie było ubezpieczyć" i żadnej kasy !!!