Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Utrzymaj swój turystyczny biznes w dobie kryzysu

2
Podziel się:

Prowadzisz biznes turystyczny lub okołoturystyczny w Polsce Wschodniej? Potrzebujesz środków na utrzymanie firmy w kryzysie? Z Pożyczką na rozwój turystyki nie musisz martwić się o wynagrodzenie pracowników i opłaty.

Utrzymaj swój turystyczny biznes w dobie kryzysu
Utrzymaj swój turystyczny biznes w dobie kryzysu (materiały partnera)
bECOnxnV

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

Obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19 jest szczególnie dotkliwa dla branży turystycznej. Specjalne rozwiązania jakie przygotował Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej mają pomóc przedsiębiorcom z Polski Wschodniej w przetrwaniu kryzysu, a tym samym ochronić miejsca pracy.

Pożyczka na rozwój turystyki

Firmom prowadzącym biznes turystyczny lub okołoturystyczny w Polsce Wschodniej w trudnej sytuacji pomoże Pożyczka na rozwój turystyki, udzielana na korzystniejszych warunkach. Teraz możesz nie tylko finansować inwestycje, ale również w całości pokryć wydatki związane z utrzymaniem swojej działalności gospodarczej. Wynagrodzenia dla pracowników, opłaty za media czy ubezpieczenia, to jedne z przykładów wykorzystania środków na cele płynnościowe. Oprócz tego, przedsiębiorca może opłacić bieżące wydatki, takie jak gaz, prąd, najem powierzchni czy zakup towarów.

bECOnxnX

Do pół miliona złotych

Z ułatwień mogą skorzystać nie tylko firmy, które chcą ubiegać się o wsparcie finansowe, ale również te, które spłacają już Pożyczki z projektu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka.

Przedsiębiorcy mogą uzyskać pożyczkę w wysokości maksymalnie 500 tys. zł, jeśli prowadzą biznes na terenie Polski Wschodniej, w województwie podlaskim, lubelskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim lub podkarpackim. Ułatwienia, na jakie możesz liczyć, to m.in. dodatkowa, 6-miesięczna karencja oraz półroczne wakacje kredytowe, które wydłużą okres spłaty, a także obniżone oprocentowanie czy brak wkładu własnego.

bECOnxod

Ułatwienia w spłacie obejmują:

  • dodatkową, 6-miesięczną karencję w spłacie kapitału,
  • 6-miesięczne wakacje kredytowe,
  • możliwość opłacenia do 100% bieżących wydatków, tj. wynagrodzenia, opłaty za media, gaz, prąd, ubezpieczenia, najem powierzchni czy zakup towarów,
  • wydłużenie okresu spłaty do 7 lat, bez względu na kwotę pożyczki (wcześniej powyżej 250 tys.),
  • obniżenie oprocentowania,
  • brak wymaganego wkładu własnego

Jak skorzystać z pomocy?

Aby móc otrzymać finansowanie na korzystniejszych warunkach, należy zwrócić się do instytucji finansującej, udzielającej pożyczki w regionie. Przedsiębiorcy mogą już uruchomioną pożyczkę inwestycyjną przekształcić w pożyczkę obrotową, a także skorzystać z dodatkowej karencji, wakacji kredytowych czy obniżonego oprocentowania. Aby skorzystać z powyższych ułatwień, przedsiębiorca powinien złożyć uzasadniony wniosek do instytucji finansującej, która udzieliła pożyczki.

Gdzie po pożyczkę?

Pożyczek udzielają instytucje finansujące w regionach Polski Wschodniej. W województwie lubelskim to Lubelska Fundacja Rozwoju, w województwie podkarpackim – Agencja Rozwoju Regionalnego MARR SA, w województwie podlaskim – Fundusz Wschodni Sp. z o.o., w województwie świętokrzyskim – Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości, a w województwie warmińsko-mazurskim – Działdowska Agencja Rozwoju SA.

bECOnxoe

WOJEWÓDZTWO PODLASKIE
Fundusz Wschodni Sp. z o.o.
ul. Piękna 1, 15-282 Białystok
biuro@funduszwschodni.pl

WOJEWÓDZTWO WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Działdowska Agencja Rozwoju S.A.
ul. Władysława Jagiełły 15, 13-200 Działdowo
darsa@darsa.pl

WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE
Lubelska Fundacja Rozwoju
ul. Rynek 7, 20-111 Lublin
info@pozyczkaunijna.pl

bECOnxof

WOJEWÓDZTWO ŚWIĘTOKRZYSKIE
Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości
ul. Staszica 2A, 26-200 Końskie
kswp@kswp.org.pl

WOJEWÓDZTWO PODKARPACKIE
Agencja Rozwoju Regionalnego "MARR" S.A.
ul. Chopina 18, 39-300 Mielec
marr@marr.com.pl

Więcej informacji można znaleźć na stronie bgk.pl/turystyka i na stronach instytucji finansujących.

Projekt realizowany jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego i finansowany ze środków Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej.

bECOnxog

Artykuł sponsorowany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Przyznanie pożyczki na rozwój turystyki uzależnione jest od analizy zdolności kredytowej. Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

bECOnxoy
KOMENTARZE
(2)
ja
rok temu
Właśnie teraz okazuje się, kto jest przygotowany na czarną godzinę, jak zarządzał swoimi pieniędzmi, kto zył ponad stan. W ksiażce pt. Emeryt.ura nie jest Ci potzree.bna autor pisał o możliwości wystąpienia takiecgo kryzysu, że może nas spotkać coś takiego jak brak pracy, zwolnienie, choroba, pokazywał jak budować majątek by zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo.
Berek
rok temu
Za PO byłaby jedna odpowiedz..."trzeba sie było ubezpieczyć" i żadnej kasy !!!