Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Informacja prasowa

Warsaw Model United Nations 2021

Podziel się:

To już XV edycja konferencji organizowanej przez uczniów Liceum Stefana Batorego w Warszawie. Model United Nations to wydarzenie bardzo popularne na całym świecie, które polega na symulacji obrad ONZ. Uczestnicy, podzieleni na komitety jak te w prawdziwym ONZ, wcielają się w rolę jednego państwa, którego poglądy i politykę reprezentują potem podczas debat. Całe wydarzenie odbywa się w języku angielskim, co umożliwia uczestnictwo młodzieży z każdego kraju.

Warsaw Model United Nations 2021
(materiały partnera)
bEUxgktN

W tym roku WawMUN będzie odbywać się w dniach 22-25 października. Pierwszy dzień poświęcony zostanie ceremonii otwarcia w budynku Liceum Batorego, podczas której będą obecni goście i patroni honorowi. Kolejne dwa dni uczestnicy spędzą na debatach w 12 komitetach, które będą miały miejsce w ADN Centrum Konferencyjnym na ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Podczas uroczystego zakończenia wydarzenia, również w Liceum Batorego, najlepsi delegaci ze wszystkich komitetów otrzymają nagrody.

Warsaw Model United Nations to okazja poszerzenie wiedzy dotyczącej aktualnych problemów globalnych z wielu dziedzin. Pozwala również uczestnikom na zapoznanie się z procesem rozwiązywania tych problemów, co poszerza świadomość wśród młodzieży oraz kształtuje bardziej świadome poglądy

Ostatnio, w 2019, uczestnicy pochylali się nad kwestami migracji i uchodźców. Tegorocznym tematem przewodnim konferencji jest natomiast "ONZ w wielobiegunowym świecie", zagadnienie bardzo aktualne w dzisiejszej geopolityce. Trend wielobiegunowości odzwierciedlony jest w różnorodności tematów debat poszczególnych komitetów np. "Establishing further cooperation under international peacekeeping missions".

bEUxgktP

Duże zainteresowanie konferencją jest dowodem na to, że młodzież wykazuje naprawdę duże zainteresowanie tego typu tematami. Co więcej, może dać do zrozumienia dorosłym, którzy o wydarzeniu usłyszą, że patrzy się uważnie na wybory, których dokonują oni teraz. Tegoroczna edycja odbywa się po roku przerwy wywołanym pandemią, dlatego jest szczególnie ważna dla tych, dla których MUN-y to jedyna w swoim rodzaju okazja na dyskusję w tak profesjonalnym modelu i nawiązanie międzynarodowych znajmości.

W tym roku będziemy mieli przyjemność gościć aż 220 delegatów. Zależy nam na zapewnieniu jak najlepszych i najbezpieczniejszych warunków dla wszystkich uczestników i osób organizujących WawMUN 2021, dlatego wymogiem jest posiadanie paszportu covidowego.

W tym roku patronami medialnymi konferencji są Onet, Przegląd, Polityka, ISBnews, RMF FM, Wprost oraz Do Rzeczy. Współpracujemy również z UNHCR Polska, Narodowym Bankiem Polskim, Urzędem Marszałkowskim, Rafałem Trzaskowskim oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

bEUxgkuq
Informacja prasowa
Źródło:
money.pl