Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zakaz handlu w niedziele. W sądach jest już kilkadziesiąt wniosków o ukaranie sklepów

38
Podziel się:

Do sądów trafiło już co najmniej 80 wniosków o ukaranie handlowców, którzy naruszają zakaz handlu w niedzielę. Postępowanie sądowe czeka m.in. Żabkę - tak wynika z informacji od inspekcji pracy.

Inspektorzy pracy podają, że niektóre wnioski do sądów dotyczą sklepów Żabka
Inspektorzy pracy podają, że niektóre wnioski do sądów dotyczą sklepów Żabka (MICHAL WOZNIAK)

Do sądów trafiło już co najmniej 80 wniosków o ukaranie handlowców, którzy naruszają zakaz handlu w niedzielę. Postępowanie sądowe czeka m.in. Żabkę - tak wynika z informacji inspekcji pracy.

"Dziennik Gazeta Prawna" podsumował pierwsze trzy miesiące obowiązywania zakazu handlu. Inspekcja pracy, na którą się powołuje, podaje, że wielu sprzedawców naruszających zakaz handlu zdecydowało się na polubowne załatwienie sprawy. Z reguły kończyło się to mandatem w wysokości od tysiąca do dwóch tysięcy złotych. Natomiast do sądów trafiły sprawy tych sklepów, które mimo ostrzeżeń inspektorów nagminnie naruszali zakaz handlu.

W razie przegranej grozi im grzywna nawet do 100 tys. zł.

Zobacz: Prezes Bakalland: zakaz handlu może mieć wpływ na firmy, kiedy obejmie wszystkie niedziele

Wnioski do sądów dotyczą zarówno pojedynczych sklepów, jak i sieci. - Wśród placówek, które naruszyły przepisy na terenie województwa mazowieckiego, są trzy sklepy należące do sieci Żabka - poinformowała Anna Wójcik z Okręgowej Inspekcji Pracy w Warszawie.

Według "Dziennika Gazety Prawnej" Żabka przewija się też w rozmowach z innymi inspektorami pracy. - Nie ukrywają oni, że kontrole przeprowadzane w ostatnią niedzielę maja były w dużej mierze nakierowane właśnie na Żabkę w związku z tym, że sieć chciała wykorzystać status placówki pocztowej, by móc otwierać sklepy - pisze gazeta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(38)
edzioo
6 lat temu
mandat powinien być od obrotu a nie ustalony... bo 2000 dla żabki w niedziele to nic.
Alpc
6 lat temu
A co z Orlenem? Tam też powinien obowiązywać zakaz handlu innymi towarami poza paliwami i gastronomia podróżna!
AGNIESZKA
6 lat temu
Zamknąć żabki to zagraniczny kapitał niszy małe sklepy
Siła Decyzji
6 lat temu
Pewien były więzień powiedział mi kiedyś: „Jak tylko wyszedłem, zacząłem myśleć o powrocie. W końcu na zewnątrz nie znałem nikogo. W pudle miałem szacunek. Miałem chłopaków, którzy zabiliby dla mnie. Na zewnątrz byłem kryminalistą bez żadnej wartości". Wysłani do świata, w którym nikogo nie znają, przekonani, że nie mają żadnego wpływu na własne otoczenie, ludzie ci, świadomie lub podświadomie, często robią rzeczy, które zapewniają im powrót do ich „domu". Czy można przerwać ten łańcuch przestępczości? Oczywiście że tak, JEŚLI POŁĄCZY SIĘ WYSTARCZAJĄCO WIELKIE CIERPIENIE Z PRZEBYWANIEM W WIĘZIENIU I WYSTARCZAJĄCO DUŻĄ PRZYJEMNOŚĆ Z ŻYCIEM POZA NIM.
niewolnica Pi...
6 lat temu
Z przyjemnością, na ochotnika, jak kraj długi i szeroki, mogą zgłosić się na świadków w sprawie tysiące osób by potwierdzić, że pojawiły się w niedziele w płazie wyłącznie po to, aby zapytać, czy nie dotarły do nich przesyłki. To tłumaczy brak paragonów za zakupy. Adresat przesyłki może nic nie wiedzieć na temat tego, czy jakakolwiek została do niego przez kogokolwiek kiedykolwiek nadana. Ale zapytać zawsze można, bo i czemu nie. Monitoring nie działał. Widocznie miał wolne niedziele.
...
Następna strona