Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

TVP może stracić miejsce w naziemnej telewizji. Musi się pospieszyć

71
Podziel się:

Jeśli Telewizja Polska wciąż będzie zwlekała z uruchomieniem kanałów na ósmym multipleksie, może stracić miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej. Mogliby je przejąć komercyjni nadawcy.

Kanałem, który mógłby trafić na MUX-8 jest TVP Sport
Kanałem, który mógłby trafić na MUX-8 jest TVP Sport (Andrzej Hulmika/WP)

Do nieoficjalnych informacji o presji nakładanej na TVP przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji dotarł portal Wirtualnemedia.pl. Choć ósmy multipleks został uruchomiony jesienią 2016 r., to publiczny nadawca wciąż nie rozpoczął nadawania swoich programów. A może uruchomić trzy w standardowej jakości SD lub dwa, w tym jeden w HD.

Mówi się, że w wysokiej rozdzielczości TVP mogłaby nadawać kanał sportowy. Przedstawiciele telewizji skarżą się jednak na niską jakość sygnału, problemy z dźwiękiem, czy obowiązek przestawiania anten. Telewizja Publiczna rozważa więc m.in. przeniesienie TVP Sport na trzeci multipleks, a na MUX-8 trafiłyby dwa inne kanały.

Zobacz także: Zobacz także: Nowy abonament coraz bliżej. Nikt nie uniknie płacenia

Na razie to jednak tylko plany, a pracownikom KRRiT powoli kończy się cierpliwość. Gotowi są oddać sloty należne TVP komercyjnym nadawcom.

Pojawienia się programów TVP wyczekują stacje już obecne na MUX-8, czyli Telewizja WP, Metro, Zoom TV oraz Nowa TV. Publiczny nadawca pomógłby zwiększyć wśród widzów świadomość istnienia multipleksu i tym samym zwiększyć jego oglądalność.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(71)
stan47.emeryt
6 lat temu
Ta pożal się Boże 'rada" ma tyle do powiedzenia, na ile im prezes pozwoli. Przestańcie się ośmieszać.
NIE MAFII
6 lat temu
KRRiT powinna zostać natychmiast rozwiązana a osoby tam zasiadające oskarżone o defraudacje publicznych pieniędzy. W Polsce prawo zabrania finansowanie spółek (prywatnych stacji) publicznymi pieniędzmi (abonament). KRRiT tego nie przestrzega a więc łamie prawo. TVP.SA to jednoosobowa spółka skarbu państwa a więc zgodnie z prawem prywatna telewizja a jako spółka nie ma prawa do abonamentu. Taką decyzję wydała nawet komisja europejska i nakazała natychmiastowe przerwanie finansowania TVP.SA ze środków publicznych (abonament) grożąc nałożeniem kary.
tadek
6 lat temu
zamiecie TVP na Gebels YV
Dooman
6 lat temu
zamknąć tę telewizję i spokuj i tak to telewizja (manipulacji)
mysz18
6 lat temu
W publicznej sama prywata była i reklamy,więc przestało to interesować odbiorców. Podsumowując -niema tam nic do oglądania ,ani słyszenia.
...
Następna strona