Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Nowy prezes Idea Banku zabrał głos. Zapowiada nową strategię

3
Podziel się:

Bank dalej chce koncentrować się na obsłudze małych firm.

Tobiasz Bury, p.o. prezesa Idea Banku
Tobiasz Bury, p.o. prezesa Idea Banku

Kadrowe zamieszanie, jakie przechodzi w ostatnich dniach Idea Bank, nie zmienia głównych celów. Bank dalej chce koncentrować się na obsłudze małych firm - zapewnia pełniący obowiązki prezesa Tobiasz Bury, który zapowiada jednak aktualizację strategii na kolejne lata.

W ubiegłym tygodniu doszło do małego, kadrowego trzęsienia ziemi w Idea Banku. Jednego dnia z pełnionych funkcji w zarządzie zrezygnowało dwóch jego członków. I to ze skutkiem natychmiastowym, bez podania przyczyn. Pokład banku opuścił m.in. jego sternik, czyli prezes Jarosław Augustyniak.

Na ten niespodziewany obrót sytuacji błyskawicznie zareagowała rada nadzorcza, która w miejsce Augustyniaka powołała na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa Tobiasza Burego, od czerwca będącego wiceprezesem banku.

Po kilku dniach tymczasowy prezes zabrał głos i zapowiedział przedstawienie nowej strategii na kolejne lata.

- Pokaże ona, które elementy chcemy wzmocnić i jaką działalność rozszerzyć. Sytuacja finansowa i kapitałowa banku jest dobra i stabilna, będziemy się dalej rozwijać - zapowiada Tobiasz Bury w wywiadzie dla "Parkietu".

Zobacz także: Czarnecki: trudne czasy dla banków

- Bank utrzymuje dotychczasowy kurs na małe firmy. Będziemy chcieli umocnić naszą pozycję lidera w tym segmencie bankowości. Obszar rynku, na którym działamy, nie zmieni się, kierunek strategii też. Nie przewidujemy na przykład wyjścia do klientów detalicznych z ofertą kredytową - podkreśla.

Pełniący obowiązki prezesa zadeklarował, że celem jest oferowanie mikro i małym firmom więcej produktów, których na wcześniejszym etapie rozwoju nie potrzebowały, aby zwiększyć relacyjność, transakcyjność, a tym samym rentowność dla banku. Dementuje przy tym, że Idea Bank nie planuje strategicznego przesunięcia w stronę dużych firm.

Idea Bank dysponuje aktywami o wartości 23 mld zł i - jak podkreśla Bury - priorytetem nie jest osiągnięcie określonego poziomu aktywów. Ważniejszy jest stabilny i bezpieczny wzrost.

- Skokowa zamiana aktywów wymagałaby istotnego rozszerzenia działalności banku, a tego nie planujemy. Mamy już sporą liczbę klientów, ponad 300 tys. firm, i teraz chcemy pogłębić z nimi relacje, oczywiście obok dalszego pozyskiwania kolejnych - tłumaczy p.o. prezesa.

Zapytany, czy wypłata dywidendy w przyszłym roku będzie możliwa - zgodnie z założeniami dotychczasowej strategii - odpowiedział: "Pod względem kapitałowym powinniśmy być do tego gotowi, choć ostatecznie przekonamy się o tym w grudniu po przedstawieniu przez Komisję Nadzoru Finansowego polityki dywidendowej wobec banków".

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
ada
6 lat temu
pamiętamy Pana z PZU ...i nie tęsknimy:) aczkolwiek z gadki go trochę podszkolili ..
jok
7 lat temu
ten bank także oszukiwał ludzi kłamiac w procesie sprzedsaży tych oszuykancxzych produkto uybezpieczeniowych odradzam jakikolwiek kontakt zx oszustami
Wojtek
7 lat temu
Od czasu "nabitych w Geting" unikam w swojej działalności osobistej jak i zalecam znajomym unikania produktów grupy Czarneckiego, czy to leasing, kredyt etc. Po prostu zostałem przez nich okradziony i nigdy więcej. Wizerunku i mnie nie odpracują żadną lepszą ofertę.........z kruczakmi