Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agata Kołodziej
Agata Kołodziej
|

Będą zmiany w podatku bankowym. Chcą ich sami bankowcy

15
Podziel się:

Szykują się zmiany w podatku bankowym. Zapowiedział je w Krynicy wicepremier Mateusz Morawiecki, ale chcą ich również sami bankowcy. - Powinniśmy zróżnicować stawki pod względem terminowości aktywów - powiedział money.pl Leszek Niemcyki, wiceprezes Deutsche Bank Polska podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy . Kredyty na kilkanaście lat powinny mieć obniżoną stawkę, a aktywa krótkoterminowe wyższą.

Będą zmiany w podatku bankowym. Chcą ich sami bankowcy
(wp.tv)

Szykują się zmiany w podatku bankowym. Zapowiedział je w Krynicy wicepremier Mateusz Morawiecki, ale chcą ich również sami bankowcy. - Powinniśmy zróżnicować stawki pod względem terminowości aktywów - powiedział money.pl Leszek Niemcyki, wiceprezes Deutsche Bank Polska podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Kredyty na kilkanaście lat powinny mieć obniżoną stawkę, a aktywa krótkoterminowe - wyższą.

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy wicepremier Morawiecki zapowiedział, że w przyszłym roku „możliwa jest zmiana, co do charakteru podatku bankowego”. Zaznaczył przy tym, że nie chodzi o podniesienie ani o obniżenie stawek. Wicepremier nie chciał na razie zdradzać szczegółów.

Jak mogłyby wyglądać ewentualne zmiany nowego podatku? – Powinniśmy zróżnicować stawki pod względem terminowości aktywów. Nie powinniśmy traktować podatkiem kredytu udzielonego na trzy miesiące tak samo, jak kredytu udzielonego na 30 lat – powiedział money.pl Leszek Niemcyki, wiceprezes Deutsche Bank Polska.

- Jeżeli mielibyśmy zachować skalę przychodów dla budżetu państwa z tego podatku, powinniśmy zdecydowanie mniejszą stawkę stosować do aktywów długoterminowych, a zdecydowanie większą do aktywów krótkoterminowych – postulują bankowcy.

Jak podkreślał wiceprezes Niemycki, nie chodzi tylko o kredyty mieszkaniowe, ale również kilkunastoletnie kredyty inwestycyjne na rozwój przedsiębiorstw. - Ta długoterminowa wartość powinna być nagradzana niską skalą podatkową. Natomiast krótkoterminowe aktywa mogłyby udźwignąć nieco wyższe obciążenia podatkowe – przyznał.

krynica
wiadomości
krynica 2016
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
Wolff
8 lat temu
Myślałem, że Zbigniew Wodecki obciął włosy....
Oj Polsko na ...
8 lat temu
Polacy żeby Banki były polskie to proste kupić należało akcje w ofercie na rynku pierwotnym i dalej inwestować , dzisiaj za jednym pociągnięciem podatku na 500 + i skamlających cwaniaków frankowiczów , inwestycje poszły na straty za patriotyzm , politycy powinni być pozbawieni w majstrowaniu w kapitale polskim dla własnych korzyści np. wysokich apanaży i dalej emerytur a teraz w budowaniu pomników Smoleńskich w każdym mieście na wsi mała widownia , o Warszawę zaczęła się wojna separatystów z PISu po trupach do władzy
Banksterka mo...
8 lat temu
Banki żyją z kredytu. Stabilniejszy i lepiej zabezpieczony jest długoterminowy. Krótkoterminowe to zwykle efekt kaprysu (klienta stać by zapłacić więcej bankowi) lub noża na gardle kredytobiorcy.
mily
8 lat temu
Leszek Niemycki, a nie Niemcyki
Adud_Rausip_I...
8 lat temu
każde różnicowanie podatków, to miejsce do przekrętów. Tylko jedna stawka dla wszystkich podatków bez progów, ulg itd. daje się łatwo nadzorować.