Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pawlak ujawnia, co czeka FSO

0
Podziel się:

Według ministra gospodarki, rozmowy z kanadyjską Magną o przyszłości żerańskiej fabryki nie zostały zerwane.

Pawlak ujawnia, co czeka FSO
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Według ministra gospodarki, rozmowy z kanadyjską Magną o przyszłości żerańskiej fabryki FSO nie zostały ostatecznie zerwane.

Waldemar Pawlak przyczynę braku pozytywnego finału długich negocjacji wyjaśnia słabymi prognozami dla rynku motoryzacyjnego w Europie.

-_ Inwestor odstąpił od inwestycji ze względu na złe prognozy dla rynku europejskiego. Słyszałem od przedstawicieli Magny, że gdy przyjdzie ożywienie, być może powrócą do inwestycji - _ ujawnił Waldemar Pawlak.

Magna chciała się wstrzymać z decyzją do polepszenia koniunktury, powiedział wicepremier dziennikarzom, którzy pytali o ewentualny rządowy plan B dla polskiej fabryki.

Wicepremier podkreślił, że chodzi o inwestycję prywatną, a rząd stara się znaleźć przewidziane prawem możliwości wsparcia. Pierwotnie Magna i AwtoZAZ, który kontroluje FSO od 2005 r., planowali podpisanie listu intencyjnego w sprawie przejęcia żerańskich zakładów we wrześniu. Opóźnienie decyzji w sprawie Mini odłożyło sprawę w czasie, ale jej nie zaprzepaściło.

Kanadyjczycy zadeklarowali już w Ministerstwie Gospodarki inwestycję w FSO o wartości 1 mld zł. Ma ona być realizowana w dwu etapach: na początku będzie wytwarzanych 60 tys. aut, a docelowo produkcja miałyby wynieść 200 tys. sztuk. W pierwszym etapie do pracy ma zostać przyjęte 2 – 3 tys. osób, docelowo nawet 7 – 8 tys.

Mini ma być drugim modelem, jaki będzie zjeżdżał z taśm stołecznej fabryki. Pierwszym – Infiniti. Jednak i w tej sprawie zapadło milczenie, choć szczegółów ze strony Japończyków spodziewano się na targach w Paryżu w ubiegłym tygodniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Coraz więcej bankructw w naszym kraju. W tych branżach jest najgorzej Rekord padł w październiku, który okazał się być najgorszy dla tego sektora pod względem upadłości od 2003 roku.
Dane GUS: Przemysł w Polsce odczuwa znaczne pogorszenie Tak duże zahamowanie polskiego przemysłu to olbrzymie zaskoczenie dla ekonomistów.
Kilka tysięcy osób straci pracę w tej branży Chyba, że rząd Donalda Tuska podejmie zdecydowane działania takie jak rząd niemiecki, czy włoski.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)